TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bratislava zažije pred pochodom za život novinku - festival angažovanosti 
P:3, 06. 09. 2019 15:10, DOMBratislava 6. septembra (TK KBS) Pred Národným pochodom za život, ktorý sa uskutoční o tri týždňe v Bratislave, sa uskutoční špeciálny Festival angažovanosti (do 15. do 22. septembra 2019). Stojí za ním jeden z tímov pochodu. Jeho cieľom je upriamiť pozornosť  mladých ľudí a účastníkov pochodu aj na iný rozmer ochrany života -   na solidaritu a porozumenie sociálnym problémom. Zároveň sa vytvorí  príležitosť spoznať prácu pomáhajúcich organizácií – miest angažovanosti a účastníci zažijú niekoľko hodín dobrovoľníctva v hosťujúcej organizácii. Myšlienka pochádza z vlaňajšieho Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove, kde sa mladí zapojili do vyše sto aktivít po celom meste. 

Sociálna subkomisia Teologickej komisie KBS v rámci Národného pochodu za život chce upriamiť pozornosť  mladých ľudí a účastníkov pochodu aj na iný rozmer ochrany života -   na solidaritu a porozumenie sociálnym problémom. Preto oslovila k spolupráci a aktívnej účasti v časti programu s názvom “Festival angažovanosti” pomáhajúce inštitúcie. Inštitúcie sa tak stávajú jedným z tzv. “Miest angažovanosti”, ktoré by mohla skupina účastníkov Národného pochodu za život navštíviť v týždni 15. - 22. septembra 2019. Zároveň sa vytvorí  príležitosť spoznať prácu pomáhajúcich organizácií  a účastníci zažijú niekoľko hodín dobrovoľníctva v hosťujúcej organizácii. 

"Miesto angažovanosti je miesto alebo organizácia, ktorá je v službe občanov. Návštevu v mieste angažovanosti bude tvoriť krátke teoretické predstavenie zmyslu angažovanosti v oblasti, v ktorej organizácia pôsobí, prehliadka daného miesta (ak je to možné) a praktická pomoc v organizácii," hovorí o novinke jeho koordinátorka Katarína Hulmanová. Medzi prihlásenými inštitúciami sú Poradňa Alexis, n.o., Komunita Sant Egidio, Slovenská katolícka charita, Bratislavská arcidiecézna charita, Domov sv. Jána z Boha, n.o., Útulok a ZOS sv. Lujzy de Marillac, Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Rača, Dom RAFAEL a Útulok - Centrum pre obnovu rodiny - Úsmev ako dar. 

„Po dobrej skúsenosti z Prešova, kde mladí ľudia na P18 zažili Popoludnie angažovanosti, sme sa rozhodli v spolupráci s pomáhajúcimi inštitúciami ponúknuť dobrovoľnícku službu aj teraz. Túžime, aby účastníci Národného pochodu za život zažili rôzne spôsoby angažovanosti v spoločnosti a chceme im otvoriť možnosť navštíviť rôzne miesta pomoci. Dúfame, že "Festival angažovanosti" vzbudí v dobrovoľníkoch túžbu po odvahe a dobrovoľníctve a zanechá hlbokú stopu nielen v nich samých, ale aj samotnom meste Bratislava,“ povedal predseda Sociálnej subkomisie KBS, bratislavský eparcha Mons. Peter Rusnák, ktorý sa stretol so zástupcami Miest angažovanosti v Bratislave. 

"Pro-life postoj v sebe prirodzene zahŕňa lásku ku každému človeku, ktorá je charakterizovaná nielen v službe ochrany nenarodených, ale všetkých. Sme veľmi vďační, že komisia obohatila program pochodu o zviditeľnenie práce pomáhajúcich organizácií, ktoré sa venujú ľuďom vystaveným rôznym životným ťažkostiam," povedal Patrik Daniška, hovorca Národného pochodu za život. Dodal, že už je spustené prihlasovanie a bližšie informácie o tejto aktivite je možné nájsť na webe pochodu.Kontaktná osoba: Katarína Hulmanová, tajomníčka Sociálna subkomisia Teologickej komisie KBS (khulmanova@gmail.com, social@kbs.sk, 0903 783 229)( TK KBS, pzz, kh; ml ) 20190906042   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020