TK KBS

Dnes je piatok 07. 08. 2020   Meniny má Štefánia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Rožňave otvorili novú Katolícku materskú školu bl. sestry Zdenky
P:3, 03. 09. 2019 09:05, DOM
Rožňava 3. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) V Rožňave mohli deti v pondelok po prvý raz navštíviť aj Katolícku materskú školu blahoslavenej Zdenky. V novom školskom roku ju otvorilo Biskupstvo Rožňava. Materská škola otvorila jednu triedu. K prvému septembru nastúpilo prvých 20 prvákov, ďalší pribudnú neskôr. Celková kapacita je 50.

Túto udalosť a etapu, ktorá jej predchádzala, vidia nie len pracovníci, rodičia, dobrodinci, ale aj kňazi, ako jedno veľké majstrovské Božie dielo.

"Ja sa len teším a verím, že so mnou sa teší veľmi veľa ľudí, že toto dielo sa podarilo. To bol Boží zázrak. Práce sa začali v máji a  skončilo sa to všetko minulý týždeň. Počas troch mesiacov nájsť ľudí a pripraviť takéto dielo je naozaj Boží zázrak. Školský rok tak, či tak by začal, ale začal vzývaním Ducha Svätého a to je vždycky dôležité," povedal rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik.

Program začal svätou omšou v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie pre Katolícku základnú školu svätého Jána Nepomuckého a Katolícku materskú školu blahoslavenej Zdenky. Celebrantom bol biskup Stolárik. V homílii pripomenul udalosť zaujatia prisľúbenej zeme vyvoleným národom. Napriek tomu, že to nebolo vždy jednoduché, tí, ktorí sa nechali viesť Bohom, boli dedičmi prisľúbenia.

„Chceme ďakovať za začiatok Katolíckej materskej školy blahoslavenej Zdenky. A ako ste mohli vidieť, všade takým zvláštnym spôsobom sa na nás usmieva to logo, kde sú modré obláčiky a za nimi usmievavé zlaté slniečko. A my sme tak naplnili tie nádherné slová, ktoré vyslovila blahoslavená Zdenka. Za mrakmi je moje milované Slnko," uviedol biskup Stolárik.

"Táto škôka je pre nás obrovský zázrak, je to naozaj veľké Božie dielo. Keď otec biskup ma pozval do tohto projektu a povedal, že plánuje túto materskú školu mne sa to zdalo neskutočný sen, ale naozaj je to dôkazom toho, že keď Boh niečo plánuje tak si na to pozve ľudí, pozve do toho ďalších dobrodincov, ktorí nám pomáhali. Bolo to aj ťažké, ale o to väčšiu máme radosť. Boh nám cez otca biskupa posiela ľudí, ktorí sú ochotní pomáhať“ uviedla sr. Henrieta.


Po svätej omši sa všetci presunuli do zrekonštruovanej budovy, kde po požehnaní priestorov a ich odovzdaní do užívania bolo pripravené agapé. Biskup Stolárik prítomných vyzval k spoločnej modlitbe za cirkevné školstvo v Rožňavskej diecéze. Poďakoval sa aj dobrodincom, bez ktorých podpory by škôlka nevznikla, a poprosil o štedrú materiálnu podporu terajších i budúcich darcov.

Zdroje: Biskupský úrad v Rožňave / Rádio LUMEN, Pavol Jurčaga / Janka Mičkaninová Pavelová( TK KBS, bro, rlu, pju, jmi; ml ) 20190903017   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020