TK KBS

Dnes je utorok 04. 08. 2020   Meniny má Dominik, Dominika       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dve slávnosti pripravili vo svätyni Božieho milosrdenstva v Košiciach
P:3, 03. 09. 2019 09:30, DOMKošice 3. septembra (TK KBS) Veriaci s kňazmi vo svätyni Božieho milosrdenstva v Košiciach slávili uplynulú nedeľu dve slávnosti. Začali slávnostnou svätou omšou pri príležitosti siedmeho výročia konsekrácie kostola a pokračovali farským dňom, kde mali možnosť veriaci bližšie spoznať svojich kňazov a kňazi svojich veriacich. Hlavným celebrantom bol nový výkonný sekretár Konferencie biskupov Slovenska Ivan Ružička.

V homílii sa hlavný celebrant zameral na historický kontext sídliska, ktorý bol pomenovaný podľa manifestu Košického vládneho programu, ktorý bol vydaný komunistami, ktorý sa snažili aj budovami, ktoré sú na sídlisku postavené dať výpovednú hodnotu toho, že človek je silný a nepotrebuje Boha práve naopak musí ho odmietnuť. ,,Práve toto miesto je svedectvom toho, že tú túžbu po láske, najhlbšiu túžbu srdca, ktorú každý človek má po Bohu a, ktorú môže naozaj naplniť len Boh pretrvala. Mnohý dokázali a zostali byť verný. Preto aj v tomto období výročí blahorečenia Anky Kolesárovej, troch košických mučeníkov, ale aj blahoslavenej košičanky Sáry Salkaháziovej toto mesto bolo nazvané otcom arcibiskupom Mons. Bernardom Boberom mesto, ale aj diecéza mučeníkov. Mnohí aj svojím svedectvom preniesli tú pravdu viery, pravdivosť lásky a toto spoločenstvo, ktoré slávi posviacku kostola je veľkým svedectvo, že tá láska tu žije a ľudia sú si bratmi a sestrami," uviedol výkonný sekretár KBS.

Pastorácia vo farnosti Božieho milosrdenstva je plná rôznych aktivít a mnohé z nich ešte plánujú zlepšiť práve prostredníctvom dotazníka, ktorý vyplňujú veriaci. Ako povedal miestny farár Peter Sýkora, Ivana Ružičku zavolal do farnosti pretože je jeho "veľmi dobrý kamarát" a pozná ho niekoľko rokov "ešte z rímskych štúdií". "Chcel som mu tak dopriať byť v centre pastorácií na Slovensku, keďže mu zverili takú prácu, kde sa bude menej stretávať s ľuďmi a viac s biskupmi Slovenska. Chcel som mu dať pocítiť a dopriať, čo je na Slovensku Cirkev a  farnosť keďže máme celkom živé spoločenstvo a farnosť. Teším sa, že otec Ivan Ružička prijal pozvanie a svojou homíliou a  prítomnosťou povzbudil veriacich," dodal farár farnosti Božieho milosrdenstva v Košiciach. "Pre mňa na tejto farnosti vzácne, že je to spoločenstvo živých chrámov Ducha Svätého, ktoré navštevujú tento chrám a priateľstvo, ktoré s nimi vytváram," uviedol kaplán farnosti Božieho milosrdenstva v Košiciach Ján Kocurko.

TK KBS informovala Janka Mičkaninová Pavelová( TK KBS, jmi; ml ) 20190903014   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020