TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovensko si pripomenulo prvé výročie blahorečenia Anny Kolesárovej
P:3, 02. 09. 2019 12:25, DOMVysoká nad Uhom 2. septembra (TK KBS) Od blahorečenia Božej služobnice Anny Kolesárovej uplynul prvý septembrový deň presne rok. Toto výročie si pripomenuli v jej rodisku vo Vysokej nad Uhom. Pútnici sa stretli na celodennom programe, ktorého súčasťou boli modlitby, svedectvá, divadelné predstavenie zo života blahoslavenej, ale aj slávnostná svätá omša. Hlavným celebrantom bol košický pomocný biskup Marek Forgáč.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápeža Františka na slávnosti zastúpil legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

Do rodiska blahoslavenej Anny putujú už 20 rokov mladí z celého Slovenska. Od roku 1999 sa tam konajú púte radosti. Veková hranica pútnikov sa rozšírila aj na staršiu generáciu, ktorá je na toto miesto „priťahovaná“ zvlášť po blahorečení. „Tento rok bol veľmi bohatý na Božie milosti, rok s množstvom poďakovaní, pekných svedectiev a hlbokých stretnutí s blahoslavenou Annou v modlitbe" uviedol rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej Pavol Hudák.

Príklad blahoslavenej Anny Kolesárovej vyzdvihol vo svojej homílii aj biskup Forgáč. Tisíce ľudí, ktorí za posledný rok do jej rodiska zavítali ukazujú, že jej kult je živý a príbeh jej života ľudí stále oslovuje. Vysoká nad Uhom sa tak stala plnohodnotným pútnym miestom, na ktorého rozvoji sa stále pracuje," povedal hlavný celebrant pri príležitosti prvého výročia blahorečenia Božej služobnice Anny Kolesárovej.

"Pri svätej omši, ako aj pri celom programe, nechýbali Ankine družičky v bielych šatách. K oltáru položili biele ruže, symbol čistoty. Popoludní vystúpili deti zo Zakamenného s divadelnou inscenáciou Sedmokráska. Čriepky z Aninho života prednieslo 16 dievčat," uviedla pre TK KBS Adriana Čurajová. Po divadelnom predstavení nasledoval príhovor Pavla Hudáka. Uviedol silné svedectvá jednotlivcov i rodín, ktoré na Ankin príhovor zažili dotyk Neba.

Program ukončili adoráciou, modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva a záverečným požehnaním Oltárnou sviatosťou. Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej sú na webovej stránke annakolesarova.sk.
-
Zdroje: Pastoračné centrum Anny Kolesárovej / Rádio LUMEN / Adriana Čurajová( TK KBS, pc, rl, acu; ml ) 20190902027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020