TK KBS

Dnes je nedeľa 27. 09. 2020   Meniny má Cyprián       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach slávili katechéti Veni Sancte spolu s s biskupom Forgáčom
P:3, 02. 09. 2019 11:46, DOMKošice 2. septembra (TK KBS/Rádio LUMEN) Katechéti Košickej arcidiecézy začali nový školský rok slávnostným Veni Sancte. Svätú omšu celebroval pomocný biskup Marek Forgáč. Všetci tí, ktorí sú cirkvou poslaní do škôl vyučovať náboženstvo, sa preto zhromaždili zo všetkých kútov diecézy v seminárnom Kostole svätého Antona Paduánskeho v Košiciach. Súčasťou stretnutia bolo aj poďakovanie učiteľom, ktorí už niekoľko desaťročí vyučujú náboženstvo na školách.

Katechéti sú často jedinými ľuďmi, cez ktorých majú študenti kontakt s cirkvou. Ich práca a vyučovanie náboženstva je náročná a potrebujú vidieť a cítiť podporu cirkvi pre ich misiu. Vo svojom príhovore ich preto povzbudil a vyzval biskup Forgáč ku životu viery, ktorý bude skutočný a žitý naplno. „Keď sa v nejakom spoločenstve naplní iba to, čo treba, urobilo sa, čo sa malo, ale neprináša tú chuť alebo nejakú radosť. A o čo viac to platí v živote každého ohlasovateľa evanjelia, aby ste prekypovali, aby ste oplývali, aby z vás pretekalo, aby sa ešte zvýšilo z toho, čo máme. Vtedy je viera krásna. Určite to žiaci, študenti veľmi vnímajú na učiteľoch náboženstva, či to je len o tom, aby sa zachovalo to minimum alebo aby sme prekypovali," uviedol.


Organizátorom Veni Sancte pre katechétov je Diecézny katechetický úrad, ktorý pripravuje aj program stretnutia, ktoré nasleduje po svätej omši. Hovorí Vladimír Šosták, biskupský vikár pre katechézu a apoštolát laikov: „My sme pravidelne sa stretávali na Veni Sancte tak, že sme sa venovali knihám, ktoré budú na biblické olympiády. Tohto roku robíme výnimku a to zvlášť kvôli tomu, lebo chceme venovať každej jednej knihe osobitný seminár počas celého školského roka, čiže to dnešné stretnutie bude viac informatívne po inovovanom rámcovom vzdelávacom programe katolíckeho náboženstva, o školskom vzdelávacom programe, o podmienkach o udržanie kanonickej misie a všeobecne o tom, čo nás čaká tohto školského roku," povedal. 


Zdroj: Rádio LUMEN / Martin Ďurčo( TK KBS, rl, mdu; ml ) 20190902025   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020