[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Päťdesiat rómskych žien sa zúčastnilo na duchovnej obnove v Prešove
P:3, 26. 08. 2019 15:14, DOM

Bratislava 26. augusta (TK KBS) Päťdesiat rómskych žien sa zúčastnilo na duchovnej obnove v Gréckokatolíckom kňazskom seminári v Prešove, ktorú organizovala Konferencia biskupov Slovenska v spolupráci s občianskym združením Ženy ženám a neziskovou organizáciou KANET. Hlavnou lektorkou bola americká evanjelizátorka Gloria Gray. Témou bola starozákonná Rút a jej vernosť Bohu po tom, ako HO spoznala.

Počas obnovy sa ženy modlili za to, aby ich Boh vyviedol z územia hriechu, lenivosti, pýchy, závislosti... a voviedol ich na nové duchovné územie, aby žili sväto, pracovito, čestne, aby svoje deti viedli k striedmosti a disciplíne, k úcte voči Bohu a rodičom. Duchovnú obnovu tvorili prednášky, časy stíšenia s Bohom, zdieľanie, vzájomná (príhovorná) modlitba, ako aj Korunka k Božiemu milosrdenstvu, svätý ruženec a každý deň svätá liturgia. So službou chvál prišli muži zo Spoločenstva apoštola Pavla z Čičavy s otcom Martinom Mekelom.

Ženy odchádzali domov povzbudené, premenené. Ako mnohé z nich po obnove povedali, v seminári zažili pokoj a lásku, prijatie a láskavú starostlivosť.

Touto cestou chceme zo srdca poďakovať rektorovi kňazského seminára o. Vladimírovi Sekerovi-Miklušovi a vicerektorovi o. Jozefovi Gačovi za prijatie. Taktiež ďakujeme otcovi špirituálovi Jozefovi Harvilkovi a prefektovi Marekovi Belejovi za službu spovedania a každodenné slúženie sv. liturgie. Boh Vám požehnaj za prijatie a službu.

Za finančnú podporu ďakujeme nadáciám Konrada Adenauera a Renovabis, ako aj predsedovi Prešovského samosprávneho kraja Milanovi Majerskému a primátorke Prešova Andrey Turčanovej. Nadovšetko však ďakujeme Bohu za to, že nám dal znova prežiť požehnaný čas v Jeho prítomnosti a uistenie, že už niet ani Žida, ani Gréka, ani Slováka, ani Róma..., ale všetci sme jeden v Kristovi Ježišovi. 

Renáta Ocilková, koordinátorka KBS pre napomáhanie pastorácie Rómov

( TK KBS, rp; rp ) 20190826020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]