TK KBS

Dnes je pondelok 06. 04. 2020   Meniny má Irena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vatikán vyhovel žiadosti o preskúmanie hrobiek na Cintoríne Teutonico
P:3, 11. 07. 2019 16:23, ZAHVatikán 11. júla (RV) Na príkaz promótora spravodlivosti Vatikánskeho mestského štátu prebehlo v dnešný deň skúmanie obsahu dvoch hrobiek v priestoroch Cintorína Teutonico s cieľom preveriť, či sa na tomto mieste nenachádzajú telesné pozostatky Emanuely Orlandiovej, 15-ročnej dcéry vatikánskeho zamestnanca, ktorej zmiznutie 22. júna 1983 v uliciach Ríma stále nebolo objasnené. Po otvorení a preskúmaní hrobiek bolo zistené, že obe sú úplne prázdne a nenachádzajú sa v nich žiadne telesné pozostatky.

Skúmaním sa vyhovelo žiadosti brata nezvestnej, ktorý si vyhradil nezverejnenie zdroja svojej informácie o údajnej možnosti uloženia telesných pozostatkov na území Vatikánu, a to konkrétne v spojení so sochou anjela. Predmetom prieskumu na Cintoríne Teutonico bolo miesto označované ako „Tomba dell´Angelo“ s hrobkami dvoch princezien, pochovaných v rokoch 1836 a 1840. Cintorín Teutonico sa nachádza v areáli rovnomenného nemeckého kolégia medzi Bazilikou sv. Petra a Aulou Pavla VI.

Odborné úkony vykonali pracovníci Vatikánu pod vedením riaditeľa Zboru žandárstva Domenica Gianiho, za prítomnosti promótora spravodlivosti Tribunálu Vatikánskeho mestského štátu prof. Piera Milanu, právneho zástupcu rodiny Orlandi a ďalších kompetentných osôb, medzi ktorými bol aj forenzný expert.

Pred začiatkom úkonu na posvätnom mieste cintorína rektor Kolégia Teutonico predniesol modlitbu pri spomenutých hroboch. Na zásah do hrobového priestoru si vatikánske úrady vyžiadali súhlas zástupcov žijúcich členov príbuzenstva oboch pochovaných princezien, s predpísaným zachovaním diskrétnosti.

Skúmanie prebiehalo počas dopoludnia. Po jeho skončení informovalo tlačové stredisko Svätej stolice o závere, ku ktorému vyšetrovací tím spoločne dospel priamo na mieste, že obe hrobky sú úplne prázdne a nenachádzajú sa v nich žiadne telesné pozostatky.

Témy kriminalistického pátrania na území Vatikánu sa so živým záujmom ujali viaceré talianske i svetové médiá. Podobne tomu bolo aj v októbri 2018, keď boli predmetom skúmania kosti objavené pri rekonštrukčných prácach na vatikánskom pozemku Nunciatúry pri Talianskej republike v centre Ríma, pričom analýzy napokon preukázali neodôvodnenosť dávať nájdené telesné pozostatky do súvisu s nevyriešenými prípadmi zmiznutí mladých dievčat.( TK KBS, RV jb; pz ) 20190711038   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 598 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020