TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 04. 2020   Meniny má Miroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dokument Ekonómia v službe charizmy už aj v slovenčine
P:3, 04. 07. 2019 08:41, DOMBratislava 4. júla (TK KBS) Konferencia vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) v spolupráci s vydavateľstvom Kongregácie najsvätejšieho Vykupiteľa Slovo medzi nami pripravila slovenské vydanie dokumentu Kongregácie pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života Ekonómia v službe charizmy a poslania, ktorý bol predstavený v Ríme 6. marca tohto roku.

„V uplynulých rokoch museli mnohé inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života čeliť ekonomickým problémom,“ uvádza sa v tlačovej správe pri príležitosti uvedenia tohto dokumentu. „Vzhľadom na túto situáciu Kongregácia vyzvala inštitúty, aby si viac uvedomovali dôležitosť ekonomických záležitostí a poskytla im kritériá a praktické inštrukcie pre správu majetku. V tejto súvislosti sa konali dve medzinárodné sympóziá o správe majetku, na základe ktorých boli následne vypracované Orientačné línie pre správu majetku v inštitútoch zasväteného života a v spoločnostiach apoštolského života a aktuálny dokument Ekonómia v službe charizmy a poslania“.

Dokument má v úmysle pokračovať v ceste uvažovania Cirkvi o majetkoch a ich spravovaní, chce pripomenúť a vysvetliť niektoré aspekty kánonických noriem, týkajúcich sa časných majetkov, navrhnúť niektoré nástroje plánovania a programovania, týkajúce sa riadenia diel. Chce tiež povzbudiť inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života, aby prehodnotili ekonómiu vo vernosti charizme, „aby boli aj dnes pre Cirkev a pre svet svedectvom pozornosti voči všetkým chudobným a voči všetkým materiálnym, morálnym a duchovným biedam, aby spravovanie dobier vyjadrovalo prekonanie všetkého sebectva v logike evanjelia, ktoré nás učí dôverovať Božej Prozreteľnosti“ (pápež František, posolstvo účastníkom medzinárodného sympózia na tému „Spravovanie cirkevného majetku inštitútmi zasväteného života a spoločnosťami apoštolského života v službe ľudskosti a pre poslanie v Cirkvi“, 8. marca 2014).

Dokument Ekonómia v službe charizmy a poslania bol vydaný pre vnútornú potrebu členov KVRPS, v prípade záujmu je možné sa ozvať na mailovú adresu: kvrps@kvrps.sk.

Zdroj: KVPRS( TK KBS, kbprs; pz ) 20190704027   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 234 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020