TK KBS

Dnes je streda 23. 10. 2019   Meniny má Alojzia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň rodiny oslavovali aj v Piešťanoch - neprekazil to ani dážď
P:3, 03. 07. 2019 09:30, DOMPiešťany 3. júla (TK KBS) Centrum pomoci pre rodinu sa už desiaty krát zapojilo do organizovania Dňa rodiny. Pripojilo sa k spoločnej snahe dostať rodinu do centra pozornosti celej spoločnosti a podporiť hlavné motto tohtoročných osláv Dňa rodiny: „V obci i meste rodina na prvom mieste“. Deň rodiny sa uskutočnil v Trnave po 10. krát v nedeľu 26. mája v areáli u jezuitov a v Piešťanoch prvý raz v nedeľu 23. júna v areáli Cirkevnej spojenej školy na ulici Pod Párovcami. Navštívilo ho približne 300 účastníkov.

Piešťanská pobočka Centra pomoci pre rodinu pripravila Deň rodiny v spolupráci s Cirkevnou spojenou školou v Piešťanoch a Farnosťou sv. Štefana. Dopoludňajšiu časť programu po skončení svätej omše s procesiou pripravila Cirkevná spojená škola v Piešťanoch. Jej žiaci predviedli svoje tanečné i spevácke umenie a deti sa zabavili tiež pri fyzikálnych pokusoch. Vo farskom Kostole sv. Štefana sa predstavili žiaci, ktorí navštevujú piešťanské elokované pracovisko ZUŠ Vrbové. Ako hostia vystúpili deti zo ZUŠ Hlohovec v rámci husľového koncertu „Music no limit“ pod vedením Ernesta Dömeho.

Popoludňajšiu časť programu v réžii Centra pomoci pre rodinu odštartovali príhovory primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča, riaditeľky pobočky Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch Lucie Drábikovej, správcu farnosti sv. Štefana kráľa v Piešťanoch vdp. Branislava Popelku a riaditeľa Centra pomoci pre rodinu v Trnave, pátra Mateja Kasana, SJ.

Stredné školy zabodovali kyticami, medovníkmi i robotmi

Svoje stánky, workshopy i možnosti štúdia účastníkom priblížili riaditeľky SOŠ záhradníckej v Piešťanoch Eva Stručková, SOŠ Rakovice Mária Múdra, a pedagógovia z SPŠE elektrotechnickej a SOŠ obchodu a služieb na Mojmírovej.
Michal Klč a Andrej Klapica priblížili dielo exallievov na Slovensku, postavu saleziána Titusa Zemana i málo známu návštevu Matky Terezy v Piešťanoch, priblíženú v minulosti aj prostredníctvom divadelnej hry. Účastníkov zaujalo vystúpenie detí a pedagógov zo Spojenej školy v Piešťanoch a koncert rodiny Hlbockých. Program moderovala Barbora Piovarčiová.

Veľký záujem bol o workshopy stredných škôl - aranžovanie a viazanie kvetov, lepenie a zdobenie medovníkov, malé roboty, maľovanie na tvár, dielničky pod vedením sestričiek NODAM. Pripravený bol aj fotokútik s originálnymi doplnkami, v ktorom sa mohli účastníci zapojiť do súťaže o vstupenky na kultúrne vystúpenia Domu umenia v Piešťanoch a Divadla Jána Palárika v Trnave. Pre najmenšie deti bol pripravený skákací hrad, trampolína, a viaceré stanovištia, kde si mohli vyskúšať svoje zručnosti a tiež chodník „Zdravé nôžky“, kde mohli naboso chodiť po rôznych typoch povrchu. Program bol kvôli silnému dažďu skrátený, plánované ukážky práce policajtov a dobrovoľných hasičov nebolo možné realizovať.

Akcia bola realizovaná s podporou

Akciu podporili TTSK, Mesto Piešťany, Plantex, Bufet Dino Sĺňava, Pekáreň Drahovce, Záhradné centrum Charvát, Rada rodičov pri CSŠ, Dom umenia Piešťany, Divadlo Jána Palárika v Trnave, Exallievi Don Bosca, MH Repro Hanic, HPA s.r.o., farníci Farnosti sv. Štefana v Piešťanoch, Školské sestry de Notre Dame, Materské centrum Úsmev, KDH Piešťany, rodina Rakúsová, Danišková, Matyšáková, Holková a mnohí iní.

Informovala Lucia Drábiková( TK KBS, ld; pz ) 20190703014   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 207 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019