[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 27. 09. 2023   Meniny má Cyprián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tajomníkom Rady pre mládež a univerzity KBS sa stal Matúš Reiner
P:3, 01. 07. 2019 12:00, DOM

Bratislava 1. júla (TK KBS) Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) má od júla nového tajomníka, stal sa ním kňaz Spišskej diecézy Matúš Reiner. Vo funkcii vymenil kňaza Ondreja Chrvalu, ktorý sa stal správcom farnosti v Abraháme v Trnavskej arcidiecéze. O voľbe nového tajomníka rozhodol predseda Rady Mons. Tomáš Galis a následne ho schválilo plénum KBS. 

"Ďakujem Pánovi za silu a všetkým spolupracovníkom za vloženie sa do diela v uplynulých rokoch práce s mládežou na Slovensku. Myslím, že sa s Božou pomocou podarilo rozbehnúť mnoho dobrých vecí, najmä modernú formu Národných stretnutí mládeže. Teším sa, že si teraz Pán povolal do tejto úlohy otca Matúša, ktorý určite vnesie do práce s mládežou novú iskru a nové impulzy," hovorí kňaz Ondrej Chrvala. 

"Počas môjho doterajšieho pôsobenia v pastorácii mládeže som videl, že Ondrej urobil veľký kus práce na tomto poli. Určite nielen ja, ale mnohí sme mu za to veľmi vďační. Mám sa čo učiť a bude náročné to po ňom prebrať. Spolieham sa však na Pána a verím, že keď nám zveruje náročné úlohy, ktoré nás presahujú, tak len preto, aby to nadobudlo nie ľudské ale bBžie rozmery. Zároveň vnímam, že Boh neustále obnovuje svoje pozvanie a volá mladých aby boli odvážni pokračovať v dobrých projektoch, ktoré sú na Slovensku ale taktiež vstupovať do nových. Verím, že mi v tom pomôžu," pridáva nový tajomník Rady Matúš Reiner. 

Matúš Reiner sa narodil 24. augusta 1984 v Spišskej Novej Vsi. V rokoch 1990 - 1999 navštevoval Základnú školu v Markušovciach. Potom nastúpil na Gymnázium sv. Františka Assiského v Levoči (1999 – 2003). Po maturite začal študovať na Fakulte elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. Po dvoch rokoch štúdium zanechal, aby v roku 2005 začal svoje štúdium a formáciu v Kňazskom seminári v Spišskej Kapitule. Za kňaza bol vysvätený 18. júna 2011 v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule. Pôsobil ako kaplán v Žehre. Od júla 2015 pôsobil v Pastoračnom centre Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a od júla 2018 ako duchovný správca Oravského centra mládeže v Ústí nad Priehradou. 

Rada pre mládež a univerzity je zriadená KBS. Pripravuje podklady a usmerňuje pastoračné smerovanie a aktivity Katolíckej cirkvi pre mládež na Slovensku. Počas roka organizuje rozličné celoslovenské aj diecézne aktivity. 

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS

( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20190701032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]