TK KBS

Dnes je nedeľa 05. 04. 2020   Meniny má Miroslava       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny štartujú letné súťaže, čitateľov pozývajú zapojiť sa
P:3, 27. 06. 2019 06:00, DOMBratislava 27. júna (TK KBS) Všetci čitatelia Katolíckych novín sú pozvaní spestriť si tohtoročné leto ich súťažami. V „dospeláckej“ súťaži priblížia známych svätcov; deti počas prázdninovej súťaže spoznajú život a dielo Andreja Radlinského.

"Milí čitatelia, aj toto leto sme pre vás pripravili obľúbené súťaže. V tradičnej vedomostnej čitateľskej súťaži si budete môcť preveriť svoje vedomosti o svätcoch, ktorých si Cirkev uctieva dlhé storočia, ale aj o takých, ktorí sú nám obdobím svojho života veľmi blízki. Aj preto sme našu súťaž nazvali Leto so svätými – od Košíc po Libanon. A vy už určite tušíte, ktorých svätcov sa naše otázky budú týkať," avizujú Katolícke noviny.

Svätí košickí mučeníci, sv. Cyril i sv. Šarbel

"Ako ste si už počas uplynulých rokov zvykli, formu súťaže sme nezmenili ani teraz – ku každej otázke sa bude viazať ponuka na odpoveď spomedzi troch možností," informujú Katolícke noviny. "Súťažné otázky sa budú týkať predovšetkým svätých košických mučeníkov, svätého Cyrila a svätého Šarbela. Súvisí to s viacerými jubileami, ktoré sme si v súvislosti s nimi už pripomenuli, alebo nás ešte len čakajú," uviedli.

V každom čísle novín – od KN 26 po KN 35 - nájdu čitatelia na 3. strane dvojicu otázok s trojicou možností na výber správnej odpovede. Súťažiaci si svoju odpoveď – poradové číslo otázky a písmeno (a, b alebo c) - poznačí do súťažnej karty, ktorá je vložená ako samostatná príloha v aktuálnom čísle KN; alebo ju môžu nájsť na internetovej stránke novín. Zároveň je pri otázkach aj súťažný kupón; raz uverejnia noviny žolíka, ktorým je možné nahradiť prípadný chýbajúci kupón.

Na záver súťaže je potrebné poslať do 13. septembra 2019 do redakcie Katolíckych novín súpis všetkých odpovedí naraz aj s nalepenými kupónmi na súťažnej karte. "Ak budú vaše odpovede správne a splníte všetky podmienky súťaže (štatút je k dispozícii na www.katolickenoviny.sk), zaradíme vás do žrebovania o atraktívne ceny za vyše 4 300 eur," uviedli noviny.

Letný seriál o Andrejovi

V aktuálnom čísle KN štartuje aj prázdninovú súťaž pre deti a celú rodinu Leto s Andrejom 2019. Počas 9 týždňov (KN 26 až KN 34) pozývajú noviny deti i celé rodiny zoznámiť sa v letnom seriáli s veľkou osobnosťou Cirkvi na Slovensku – s Andrejom Radlinským, ktorého meno úzko súvisí so Spolkom svätého Vojtecha i s Katolíckymi novinami. Jeho život a dielo priblížia noviny najmladším čitateľom práve v roku, keď Katolícke noviny oslavujú 170. výročie vzniku.

Pravidlá súťaže je možné nájsť na hracej karte a všetky ďalšie informácie na webovej stránke KN. Na 50 vyžrebovaných výhercov čaká 28. septembra 2019 zaujímavý program s Dobromilkou a so Svetlúšikom v srdci Bratislavy, kde na Kapitulskej ulici sídlia Katolícke noviny.

TK KBS informovala Redakcia Katolíckych novín( TK KBS, rkn; ml ) 20190627042   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 270 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020