TK KBS

Dnes je streda 27. 05. 2020   Meniny má Iveta       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt Rádio LUMEN spája Lumenrodiny vyvrcholil rodinným víkendom
P:3, 27. 06. 2019 13:18, DOMRužomberok 27. júna (TK KBS) Už štrnásty ročník projektu Rádio LUMEN spája Lumenrodiny vyvrcholil víkendom pre 12 najaktívnejších rodín. Hlavnou témou bola nielen láska medzi manželmi, ale aj v širších súvislostiach.

Rekreačné zariadenie na Škutovkách obsadilo počas víkendu 21. - 23.júna 12 rodín, ktoré sa venovali téme lásky v rodine v troch oblastiach. Láska medzi manželmi, lásky našich detí a láska v spoločenstve farnosti. Lumenrodiny sa na víkendové stretnutie pripravovali vypracovaním úloh. Ich zadanie i vyhodnotenie počuli vo vysielaní Rádia LUMEN.
 
Z existencie projektu sa teší aj generálny riaditeľ Rádia LUMEN, otec Juraj Spuchľák: "Viacerí ľudia ma ako riaditeľa rádia upozorňovali, aké dôležité je venovať sa rodinám. A som rád, že sme to urobili a dúfam, že sa v tom bude pokračovať aj naďalej."

Záštitu nad projektom opäť prebrala europoslankyňa Anna Záborská, ktorá v uplynulých rokoch prichádzala na stretnutia s cennými informáciami z Európskeho parlamentu. "Je to veľmi milé vidieť tieto rodiny, ako rastú, ako pribúdajú deti. Veď ešte minulý rok niektoré z týchto detí neboli na svete." V diskusii s rodinami hovorila o novom zložení europarlamentu a o tom, ako sa môžu vyvíjať témy dôležité pre život rodín v EÚ.

Program pre manželov bol zameraný na trojitý rozmer lásky v rodine - láska medzi manželmi, lásky našich detí a nakoniec láska v spoločenstve farnosti. O prvom rozmere hovorili manželia Emil a Anna Kondelovci: "V manželstve, ako sme sa aj my presvedčili, je dôležitá komunikácia. Na stretnutie rodín sme preto prišli aj s modelovými cvičeniami, ktoré prinášajú námet na riešenie konfliktov."

Manželia Rafael a Rozália Ambrosovci upozornili na potrebu chápavého prístupu k deťom, ak si nájdu životného partnera: "Často sme k deťom ironický, keď nerešpektujeme ich partnera, možno nám nie je sympatický. Avšak svojou iróniou si zahatáme cestu k dieťaťu a už tam potom viazne akákoľvek komunikácia a narastá múr uzavretosti voči rodičom," upozornila Rozália Ambrosová, ktorá je spolu s manželom aj dlhoročnou animátorkou projektu.

Napokon na angažovanosť rodiny vo farnosti upozornil vo svojej prednáške s diskusiou kňaz Jozef Repko.

Zúčastnené rodiny ocenili, že im Rádio LUMEN pripravilo polročnú formáciu vo vysielaní a víkend pre celú rodinu. Niektoré rodiny sú súčasťou projektu už niekoľko rokov, a tak za ten čas sa spoznali aj deti, ktoré tvoria skutočné spoločenstvo. Rodiny, ktoré sa zapojili len tento rok spoznali spoločenstvo rodín, kde je bežné mať veľa detí a hovoriť o výchove v rámci Božích zákonov.

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino; ml ) 20190627041   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020