[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Badíne predstavili posynodálnu apoštolskú exhortáciu Christus vivit
P:3, 27. 06. 2019 08:00, DOM

Badín 26. júna (TK KBS) V priestoroch Kňaského seminára sv. Františka Xaverského v Badíne v stredu 26. júna 2019 predstavili slovenský preklad posynodálnej apoštolskej exhortácie Svätého Otca Františka Christus vivit (Kristus žje).

Na konferencii zazneli svedectvá priamych účastníkov synody - bratislavského arcibiskupa metropolita a predsedu KBS Mons. Stanislava Zvolenského a animátorky Viktórie Žolnovej. Dokument predstavili kňazi, ktorí sa venujú pastorácii mládeže - delegát za pastoráciu mládeže Saleziánov dona Bosca, riaditeľ festivalu Lumen a predseda DOMky don Ján Holubčík, správca Oravského centra mládeže a predseda o. z. VIAC Branislav Kožuch a bývalý riaditeľ Diecézneho centra mládeže Maják Andrej Darmo.

Prítomným sa prihovorila aj Alžbeta Šuplatová, šéfredaktorka Spolku sv. Vojtcha, ktorý dokument vydal a žilinský biskup a predseda Rady pre mládež a univerzity KBS Mons. Tomáš Galis.

PLNÉ ZNENIE prednášok je stiahnuť TU

Exhortácia pozostáva z deviatich kapitol a obsahuje 299 článkov. Pápež František sa v nej zaoberá nasledovnými tematickými okruhmi: Čo hovorí o mladých Božie slovo; Ježiš Kristus, stále mladý; Mladí sú Božie „teraz“; Úžasná správa pre všetkých mladých; Cesty mladých; Mladí s koreňmi; Pastorácia mladých; Povolanie a Rozlišovanie. Dostupná je v obchodnej sieti Spolku svätého Vojtecha, v internetovom obchode eVojtech.sk i v ďalších kníhkupectvách.

V programe konferencie, ktorú zorganizovali Rada pre mládež a univerzity KBS a Kanet, n. o., boli aj tematické prednášky o jednej z kapitol exhortácie - o digitálnom prostredí, migrantoch a zneužívaní, spoločná diskusia, diskusné skupiny v malých skupinkách o pastorácii mladých a svätá omša.

K správe bolo vydané FOTO( TK KBS, ml; ml ) 20190627019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]