TK KBS

Dnes je utorok 11. 08. 2020   Meniny má Zuzana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové Katolícke noviny pozývajú čitateľov zapojiť sa do letnej súťaže
P:3, 26. 06. 2019 07:30, DOMBratislava 26. júna (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny pozývajú všetkých čitateľov zapojiť sa do letnej vedomostnej súťaže s názvom: Leto so svätými – od Košíc po Libanon. Vyžrebovaných výhercov čakajú hodnotné ceny za vyše štyritisíctristo eur. Katolícke noviny štartujú aj prázdninovú súťaž pre deti a celú rodinu Leto s Andrejom. Hracie karty nájdete ako prílohu novín. V Katolíckych novinách číslo 26 už budú zverejnené prvé otázky, úlohy a kupóny k obidvom súťažiam.

V rubrike Duchovná obnova vysvetľujú, prečo je Najsvätejšie Srdce Ježišovo pre kresťana istotou. Tajomstvo sviatku Najsvätejšieho Srdca Ježišovho nás pozýva uvažovať o láske, ktorú má Boh voči nám. Ježiš na kríži je doslova vyvrcholením zjavenia Božej lásky k ľuďom.

Prinášajú reportáž z Duchovného centra Lukov Dvor pri Nitre. V areáli na okraji mesta pod Zoborom už vyše dve desaťročia pôsobia Misionári Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Prišli tam na pozvanie vtedajšieho nitrianskeho biskupa kardinála Jána Chryzostoma Korca. Z bývalého kaštieľa, ktorý kúpili v roku 1996, spravili centrum na duchovnú obnovu s názvom Dom Srdca Ježišovho. Otvorili ho v roku 1998 a odvtedy na tomto mieste rozvíjajú spiritualitu, ktorá pomáha ľuďom so zraneným srdcom.

Približujú záchranu riečnického kostola počas totalitného režimu. Obec Riečnica spolu s obcou Harvelka patrili do zátopového územia budovanej vodnej nádrže Nová Bystrica. Začiatkom roku 1989 vyšiel v prvom januárovom čísle okresných novín Kysuce článok pod názvom Chcelo by sa zakričať: ZADRŽTE, POČKAJTE! Bol priamou reakciou na udalosti, ktoré mali viesť k likvidácii kostolíka v Riečnici.

Rozprávajú sa s Janou Slovákovou, ktorá je už piaty rok národnou koordinátorkou hnutia Viera a svetlo na Slovensku. Katolícke noviny zisťovali, ako sa u nás darí dielu nedávno zosnulého Jeana Vaniera. V centre záujmu jednotlivých spoločenstiev sú ľudia s mentálnym postihnutím, ktorých rodiny a priatelia nazývajú inak obdarovaní.

Prinášajú aj rozhovor s českým architektom Norbertom Schmidtom, ktorý tvrdí, že kostol nemôžeme uzavrieť do muzeality. Norbert Schmidt je roky vedúcim Centra teológie a umenia pri Katolíckej teologickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. Na tému vzťahu architektúry, umenia a teológie publikuje odborné články a vydal aj knihu.

Odpovedajú na čitateľskú otázku, aký je pravý význam toho, keď sa človek žehná v znamení kríža; a čo znamená, ak urobí znak kríža na čele, na ústach a na hrudi.

V seriáli Putujeme za Máriou si môžete prečítať úryvok z diela Františka Dlugoša Púte na Mariánsku horu v období komunizmu 1945 – 1989.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za; ml ) 20190626022   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020