TK KBS

Dnes je utorok 17. 09. 2019   Meniny má Olympia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

  Top témy
Všetky
Pápež František v Afrike

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (26)
P:3, 24. 06. 2019 09:30, DOM



Bratislava 24. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (26. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 24. júna 2019:
- o 17:30 svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave

Utorok 25. júna 2019:
- o 12:00 svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave s účasťou riaditeľov cirkevných škôl Bratislavskej arcidiecézy

Streda 26. júna 2019:
- o 10:30 svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave pri príležitosti 25. výročia kňazskej vysviacky
- o 17:30 svätá omša v Kostole sv. Jána z Mathy v Bratislave pri príležitosti sviatku sv. Josemaría Escrivá de Balaguer

Štvrtok 27. júna 2019
- o 17:00 diskusný večer na tému: „Ján Pavol II. v Poľsku“ v Poľskom kultúrnom stredisku

Piatok 28. júna 2019:
- o 10:30 svätá omša vo Farskom kostole sv. Margity Antiochijskej v Litave pri príležitosti slávnosti Najsvätejšieho Srdca Ježišovho

Sobota 29. júna 2019:
- o 13:30 svätá omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne v rámci Motopúte Šaštín

Nedeľa 30. júna 2019:
- o 10:00 svätá omša vo Farnosti Moravský Svätý Ján s vysluhovaním sviatosti birmovania

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok - Štvrtok 24. - 27. júna 2019:
- absolvuje pracovnú cestu do USA, v rámci Rady KBS pre misie a pre pútnikov, pri príležitosti 50. výročia zriadenia gréckokatolíckej Eparchie v Parme (v blízkosti mesta Cleveland, vo federálnom štáte Ohio)

Piatok 28. júna 2019:
- bude koncelebrovať slávnostnú svätú omšu v Hronskom Beňadiku (Nitrianska diecéza) pri príležitosti povýšenia tamojšieho chrámu na baziliku minor

Sobota 29. júna 2019:
- o 10:00bude celebrovať slávnostnú svätú omšu vo farskom Kostole mučeníckej smrti sv. Jána Krstiteľa vo Veľkej Mači, pri ktorej vysvätí jedného diakona na kňaza a štyroch kandidátov na diakonov. Kňazská a diakonské vysviacky budú v maďarskom jazyku.
- o 17:00 otvorí Výstavu veľkoformátových fotografií "Človek a viera" v trnavskej Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Výstava potrvá do 19. júla 2019.

Nedeľa 30. júna 2019:
- vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Utorok 25. júna 2019:
- zúčastňuje sa zasadania Diecéznej ekonomickej rady 

Streda 26. júna 2019:
- zúčastňuje sa predstavenia posynodálnej apoštolskej exhortácie "Christus vivit", Badín

Sobota 29. júna 2019:
- o 10:00 vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Konská
- o 18:00 svätá omša pri príležitosti púte rodín, Višňové 

Nedeľa 30. júna 2019:
- o 10:00 svätá omša pri príležitosti 25. výročia konsekrácie kostola, Korňa

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník)
-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

Utorok 25. júna 2019:
- 10:00 Správna rada KU, Ružomberok

Štvrtok 27. júna 2019:
- 10:00 Komisia pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice

Piatok 28. júna 2019:
- 18:00 svätá omša, 70. výročie korunovania obrazu Panny Márie, Nižná Šebastová

Sobota 29. júna 2019:
- 9:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Zalužice
- 11:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Sečovce

Nedeľa 30. júna 2019:
- 9:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kostol sv. Antona, Jarovnice
- 11:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Kostol Fatimskej Panny Márie, Jarovnice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Utorok 25. júna 2019:
- 11:00 svätá omša, 20. výročie kňazskej vysviacky, kaplnka sv. Michala, Košice

Štvrtok 27. júna 2019:
- 10:00 Komisia pre pastoráciu rodín, ABÚ Košice
- 15:00 svätá omša, 15. výročie Spojenej školy sv. Košických mučeníkov, Katedrála sv. Alžbety. Košice

Piatok 28. júna 2019:
- 9:00 svätá omša, Te Deum, CZŠ sv. Marka Križina, Košice – Krásna nad Hornádom

Sobota 29. júna 2019:
- 9:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Sabinov

Nedeľa 30. júna 2019:
- 10:30 svätá omša – priamy prenos TV Lux, Púť rodín, Vysoká nad Uhom

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

Nedeľa 30. júna 2019:
- 10:30 svätá omša, 800. výročie obce, Brestov

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 24. júna 2019:
- ročníkové stretnutie s kňazmi – spolužiakmi v Čunove

Streda 26. júna 2019:
- 10:00 pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Štvrtok 27. júna 2019:
- 16:00 výberové konanie na riaditeľa Katolíckej základnej školy sv. Jána Nepomuckého v Rožňave

Nedeľa 30. júna 2019:
- 10:30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Švedlár

Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 24. júna 2019:
- 10:30 Litmanová – Hora Zvir – svätá liturgia spojená s posviackou nového Areálu pútnicko-informačného centra

Utorok 25. júna 2019:
- 10:30 Prešov – Čierny Orol – účasť na promóciách absolventov Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove

Streda 26. júna 2019:
- 9:00 Badín – Kňazský seminár sv. Františka Xaverského – účasť na konferencii na tému Predstavenie posynodálnej apoštolskej exhortácie Christus vivit; svedectvo o účasti na synode

Piatok 28. júna 2019:
- 16:30 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia pri príležitosti 93. narodenín vladyku Jána Eugena Kočiša, emeritného pražského pomocného biskupa a prezentácia knihy rozhovorov s vladykom Jánom Eugenom Kočišom s názvom V nádeji vzkriesenia

Sobota 29. júna 2019:
- 10:00 Buková hôrka – Chrám Povýšenia sv. Kríža duchovným putom zviazaný s Bazilikou sv. Petra v Ríme – svätá liturgia na sviatok svätých apoštolov Petra a Pavla

Nedeľa 30. júna 2019:
- 10:00 Humenné-Pod Sokolejom – Chrám sv. Petra a Pavla – archijerejská svätá liturgia spojená s posviackou novej farskej budovy

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20190624012   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 875 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019