[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 28. 01. 2023   Meniny má Alfonz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  január  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cudzinci prispievajú k rozvoju našej krajiny, vyhlásila katolícka charita
P:3, 20. 06. 2019 12:05, DOM

Bratislava 20. júna (TK KBS) Slovenská katolícka charita pri príležitosti tohtoročného Svetového dňa utečencov predstavuje slovenskej verejnosti novú publikáciu s názvom Náš spoločný domov (Common home), ktorá na základe rozsiahlych údajov a hĺbkovej analýzy opisuje, akým spôsobom migranti prispievajú k rozvoju našej spoločnosti. Charita zároveň vyhlasuje 2. ročník literárnej a audiovizuálnej súťaže s rovnomerným názvom.

„Migranti prispievajú k ekonomike Slovenska významným spôsobom. Prinášajú potrebné zručnosti, podporujú inovácie, pracujú v oblastiach, v ktorých je miestna pracovná sila nedostačujúca. Prinášajú nové impulzy, stimuly a inovácie do každodenných medziľudských kontaktov a sociálnych vzťahov, ako i do oficiálnych inštitucionálnych kontaktov na miestnej, národnej i medzinárodnej úrovni. Aj takéto sú závery publikácie "Náš Spoločný domov", vysvetľuje Miroslav Janák z projektu MIND, ktorý realizuje Slovenská katolícka charita.

Na základe výskumu a skúseností z prvej ruky v 11 krajinách EÚ zároveň vychádza séria publikácií s názvom Spoločný domov, ktorá skúma súčasnú realitu migrácie a jej vplyv na rozvoj prijímajúcich komunít migrantov a ich miesta pôvodu. Týchto 11 štúdií zároveň zdôrazňuje bariéry a možnosti, akými migranti môžu prispieť k rozvoju. Navyše, séria Spoločný domov poskytuje odporúčania pre politikov v jednotlivých krajinách.

Link na sériu

Zaujíma Vás téma migrácie? Premýšľate o tom, aká je úloha Slovenska pri prejavovaní solidarity a pomoci utečencom? Trápi Vás neznášanlivosť a intolerancia voči cudzincom? Pri príležitosti tohtoročného Svetového dňa utečencov vyhlasujeme 2. ročník literárnej a audiovizuálnej súťaže. Napíšte esej alebo natočte krátke video na jednu z vybraných tém a vyhrajte cestu do bezpečných regiónov v Iraku. Viac informácii o súťaži je možné nájsť na stránke cojedomov.sk.

Projekt MIND je realizovaný spolu s ďalšími partnerskými organizáciami Charity v Rakúsku, Bavorsku, Bulharsku, Českej republike, Holandsku, Belgicku, Taliansku, Portugalsku, Slovinsku, Švédsku a regionálnym sekretariátom Caritas Europa. MIND ( Migrácia. Prepojenie. Rozvoj) je trojročný projekt, financovaný Európskou komisiou, zameraný na zvyšovanie informovanosti širokej verejnosti, o otázkach rozvoja a o podpore rozvojového vzdelávania v Európskej únii.

Projekt MIND je financovaný Európskou úniou

TK KBS informovala Monika Molnárová

( TK KBS, mmo; ml ) 20190620013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Top témy
Všetky

Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI.

Pápež František v Afrike

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23