[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 02. 2021   Meniny má Matej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František v Iraku
Cesta rehoľného povolania
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bratislave posvätili priestory Arcidiecézneho centra mládeže Vinica
P:3, 17. 06. 2019 15:07, DOMBratislava 17. júna (TK KBS) V bratislavskej Rači sa v piatok 14. júna konala posviacka priestorov Arcidiecézneho centra mládeže Vinica. Nové centrum požehnal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, ktorý sa pomodlil vešpery s prítomnými mladými, kňazmi, miestnymi Račanmi, podporovateľmi aj zástupcami firiem, ktoré v uplynulých dvoch rokoch realizovali kompletnú rekonštrukciu historickej, takmer 300 ročnej budovy bývalej Zichyho kúrie. V príhovore vyjadril radosť z toho, že obnovené priestory môžu už naplno slúžiť podpore pastorácie mládeže v celej arcidiecéze, ako aj potrebám miestnej farnosti.

Centrum mládeže sa pred vyše dvomi rokmi presťahovalo do Rače z centra Bratislavy. Nasledovali práce, ktorý si vyžiadali investíciu takmer 400 tisíc eur. Mnohé ďalšie práce vykonali mladí dobrovoľníci. Už aj v priebehu prác sa Vinica využívala na viaceré mládežnícke aktivity, ako sú víkendovky animátorskej školy, duchovné obnovy birmovancov, cirkevných škôl a rôznych skupín mládeže.

Poslaním centra je podporovať pastoráciu mládeže v celej arcidiecéze prostredníctvom formácie animátorov, prijatia mladých jednotlivcov alebo skupín mladých, prípravy mládežníckych stretnutí a podujatí. V kaplnke centra sa nachádza kaplnka sv. Jána Pavla II., kde sa zas rozličnými spôsobmi rozvíja modlitbový pilier práce s mladými.

TK KBS informoval Jozef Pajersklý

( TK KBS, jpa, ml; rp ) 20190617030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]