Bratislava 10. júna (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (24. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 10. júna 2019:
- o 10:30 h svätá omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne
Streda 12. júna 2019:
- o 9:30 h kňazská rekolekcia dekanátu Senica vo Farnosti Senica
- o 19:30 h svätá omša v Kostole Zvestovania pána v Bratislave (františkánsky kostol)
Piatok 14. júna 2019:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- o 9:30 h Te Deum v Katedrále sv. Martina v Bratislave a promócie na RK CMBF UK v Bratislave
Nedeľa 16. júna 2019:
- o 10:00 h svätá omša vo farnosti Rohožník s vysluhovaním sviatosti birmovania
- o 15:00 h kňazská a diakonská vysviacka v Katedrále sv. Martina v Bratislave
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 10. júna 2019:
- o 8:00 celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:30 vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
Utorok 11. júna 2019:
- o 10:00 bude viesť zasadanie Zboru konzultorov Trnavskej arcidiecézy
- 17:00 h celebruje svätú omšu v Dunajskej Strede za prítomnosti misijného kríža - symbolu pripravovaného 52. medzinárodného eucharistického kongresu, ktorý požehnal pápež František
Streda 12. júna 2019_
- o 10:00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 16:00 sa stretne so seminaristami Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda, ktorí sa v Bratislave pripravujú na kňazstvo za Trnavskú arcidiecézu
- o 17:45 bude sláviť svätú omšu v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave
Štvrtok 13. júna 2019:
- o 8:00 celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- od 10:00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s kňazmi
- o 14:00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s bohoslovcom
Piatok 14. júna 2019:
- o 9:00 celebruje svätú omšu pri Kostole sv. Heleny pri príležitosti Národného týždňa charity
- o 14:00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutia s laikmi
Sobota 15. júna 2019:
- o 10:00 bude celebrovať slávnostnú svätú omšu v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave, pri ktorej vysvätí troch diakonov na kňazov
Nedeľa 16. júna 2019:
- o 11:30 celebruje svätú omšu v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa pri príležitosti slávnosti Najsvätejšej Trojice
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Utorok 11. júna 2019:
- Rada pre mládež, Bratislava-Rača
Streda 12. júna 2019:
- svätá omša a Te Deum, Nitra
Štvrtok 13. júna 2019:
- o 11.00 h - spoločná rekolekcia kysuckých dekanátov v Kostole Panny Márie Matky Cirkvi na hore Živčáková
Sobota 15. júna 2019:
- o 10.00 h - slávnostná svätá omša s vysluhovaním sviatosti posvätnej vysviacky nových diakonov a kňazov Žilinskej diecézy, Žilina-Vlčince
Nedeľa 16. júna 2019:
- o 10.30 h - vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Žilina-Mesto (katedrála)
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)
11. jún 2019 6.45 hod, svätá omša, Kňazský seminár sv. Karola Boromejského Košice
9.00 hod, prijímacie pohovorí do Kňazského seminára sv. Karola Boromejského, TF Košice
13. jún 2019 10.00 hod, svätá omša, Te Deum a slávnostná promócia absolventov TF, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
14. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením diakonátu, Katedrála sv. Alžbety, Košice
15. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením sviatosti kňazstva, Katedrála sv. Alžbety, Košice
16. jún 2019 8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Brezovica
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Šarišské Michaľany
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
10. jún 2019 14.00 hod, svätá omša a požehnanie kaplnky, Gymnázium sv. Edity Steinovej, Košice - Furča
18.00 hod, svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom
11. jún 2019 9.00 hod, svätá omša – 25. výročie založenia Gymnázia sv. Moniky, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
13. jún 2019 10.00 hod, svätá omša, Te Deum a slávnostná promócia absolventov TF, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
14. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením diakonátu, Katedrála sv. Alžbety, Košice
15. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením sviatosti kňazstva, Katedrála sv. Alžbety, Košice
16. jún 2019 8.30 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Raslavice
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
13. jún 2019 10.00 hod, svätá omša, Te Deum a slávnostná promócia absolventov TF, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
14. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením diakonátu, Katedrála sv. Alžbety, Košice
18.00 hod, svätá omša „Za darcov krvi“, Katedrála sv. Alžbety, Košice
15. jún 2019 10.00 hod, svätá omša s udelením sviatosti kňazstva, Katedrála sv. Alžbety, Košice
16. jún 2019 10.45 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Košice – sídlisko Ťahanovce
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK
Pondelok 10. júna 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Utorok 11. júna 2019:
- 9:00 Koncelebrovanie sv. omše v Konkatedrále sv. Mikuláša v Prešove, pri príležitosti 25. výročia Gymnázia sv. Moniky
Štvrtok 13. júna 2019:
- 9,00 Te Deum, Košice
Sobota 15. júna 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Uzovská Panica
Nedeľa 16. júna 2019
- 10:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, pri príležitosti kňazských jubileí Mons. Miloša Gazdíka (25 r.), generálneho vikára a Vsdp. Mareka Sopka (15 r.), kancelára BÚ
- Spoločný obed s kňazmi a zasvätenými pôsobiacimi v Rožňave
Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 10. júna 2019:
- 10:00 Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti Najsvätejšej Trojice
- 18:00 Prešov – Literárna kaviareň Viola – v rámci Národného týždňa charity požehnáva nový CD nosič s názvom Ježišu, dôverujeme Ti, ktorý nahrali zverenkyne z Domu sv. Faustíny vo Svidníku
Štvrtok 13. júna 2019:
- Litmanová – pracovná cesta
Piatok 14. júna 2019:
- 9:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – prijímacie pohovory uchádzačov na štúdium teológie a kňazskú formáciu v kňazskom seminári
Sobota 15. júna 2019:
- Ľutina – podvečer prijatie Myrny Nazzour z Damasku
Nedeľa 16. júna 2019:
- 10:00 Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia spojená s kňazskou vysviackou ôsmich diakonov
- 16:00 Levoča – Chrám Ochrany Presvätej Bohorodičky – večiereň a svedectvo Myrny Nazzour
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.