TK KBS

Dnes je streda 23. 10. 2019   Meniny má Alojzia       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

  Top témy
Všetky
Synoda o Amazónii

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt pomoci Rádia LUMEN Darujem ti svoj talent je v plnom prúde
P:3, 28. 05. 2019 12:05, DOMBratislava 28. mája (TK KBS) Projekt pomoci Rádio LUMEN Darujem ti svoj talent je v plnom prúde. Dobrosrdeční ľudia darujú svoje talenty tým, ktorí to potrebujú. Do projektu sa už zapojil talentovaný záhradkár, pekárka či mladá fotografka ponúkajúca rodinné fotenie. Do projektu sa môžu zapojiť všetci talentovaní ľudia, ktorí chcú pomáhať. Hlavnou myšlienkou je vzájomná pomoc medzi darcami a obdarovanými, ktorí o sebe napíšu príbeh na webstránku www.darujemtalent.sk. Darcom sa môže stať každý z nás, kto ovplýva darovateľným talentom. Ide o konkrétne zručnosti, vedomosti, či schopnosti človeka, ktoré je možné darovať.

Prvým darcom v projekte Rádia LUMEN sa stala riaditeľka firmy na výrobu a spracovanie vlasov Adriana Stašeková. O novú korunu krásy sa uchádzalo niekoľko žien, ktoré o vlasy prišli v mladosti, alebo pod vplyvom choroby. Darkyňu najviac zaujal príbeh o pani Anke z Trenčianskej Teplej. "Pani Anke sme dali možnosť vybrať si z katalógov tri parochne, ktoré sme jej zaslali. Išlo o dve parochne zo syntetického vlákna a jednu z prírodných vlasov," upresňuje Adriana Stašeková. "Všetky tri parochne som si vyskúšala viackrát a vybrala som si takú, ktorá mi najviac sedela. Som šťastná, že ju mám," vďačne prezrádza pani Anka, ktorej s výberom radila krstná dcéra. V novej parochni sa cíti veľmi prirodzene, a aj napriek tomu, že predtým nosila krátky účes, teraz zvolila dlhšie vlasy a svetlejšiu farbu. Život je predsa zmena a ona naozaj nastúpila na novú cestu.

"Zmenila som stravu, myslenie, chodím pravidelne na prechádzky, začala som sa viac modliť, chodiť do kostola a každý deň ďakujem Pánu Bohu, že som ráno vstala z postele a večer keď si líham ďakujem, že som zvládla ďalší deň," úprimne vyznáva pani Anka, ktorá je z najhoršieho von a teší sa z nového začiatku. V lete oslávi 60 rokov a už teraz sa teší, že sa predstaví s novými vlasmi. Radosť neskrývala ani autorka príbehu Mária Bukovčáková, ktorá mala naozaj nezvyčajný impulz napísať príbeh o pani Anke. "Napísala som príbeh o nej, pretože vždy som ju videla prechádzať okolo nášho domu so šatkou na hlave. Keď som to počula v rádiu, hneď som si na ňu spomenula. Bola som prekvapená, že práve ona získala novú korunu krásy a veľmi sa z toho teším," dodala všímavá Mária.

Skúsený záhradkár Pavol Šťiťák odovzdal svoj talent 94-ročnej pani Márii z Bratislavy. Počas ôsmich hodín vykonával všetky potrebné práce, aby sa majiteľka domu mohla tešiť z vynovenej záhrady. Najskôr pokosil trávu, spílil starú hrušku, suché konáre na ovocných stromoch a napokon ostrihal živý plot.

"Naozaj to, čo sme si naplánovali sa nám podarilo. Som veľmi rád, že nám vyšlo aj počasie," neskrýva nadšenie Pavol Šťiťák, ktorý sa počas celodennej práce poriadne zapotil. Ruku k dielu pridala aj autorka príbehu o pani Márii, ktorá pomohla s odprataním suchých konárov. "Som úplne nadšená, že záhradu sa podarilo urobiť tak, že z nej máme veľkú radosť, najmä teta Mária. Chcem sa poďakovať Rádiu Lumen, že sme prostredníctvom tohto úžasného projektu objavili pána Pavla," vyznáva Helena Kozáková, ktorá sa s tetou Máriou pozná už od malička a vždy keď môže, jej pomôže. Pani Mária si to nesmierne váži. "Prežila som v živote veľké hromobitie. V posledných rokoch som stratila manžela a najmladšieho syna. Bol to veľký úder. Vtedy mi veľkou oporou bola práve Helenka. Keby jej nebolo, neviem, ako by som to zvládla," vyznáva statočná Mária, ktorá nešetrila chválou na adresu darcu." Pán Pavol je skutočne mimoriadna osobnosť a zaslúži si pochvalu. Vynaložil svoje sily bez toho, aby mal z toho nejaký finančný úžitok. Takého človeka dnes ťažko nájdete. Som veľmi milo prekvapená. Je šťastie pre ženu, ktorá ho má," nešetrila chválou Mária Škurlová.

Projekt Darujem ti svoj talent napĺňa svoj zámer podľa očakávaní. Talentovaní ľudia ponúkajú svoje talenty a tí, ktorí ich potrebujú sa o ne uchádzajú. Napriek tomu sa autorka projektu stretáva s ľuďmi, ktorí o sebe stále pochybujú a myslia si, že nemajú talent na nič. "Mnohí by sa radi zapojili, ale tvrdia, že nemajú čo ponúknuť. Okolie ich v tom len utvrdzuje a presviedča, že nie sú dosť dobrí a tak sa nevedia pohnúť z miesta. Aj takým ľuďom chceme pomôcť," odhaľuje Andrea Poláčková. Po mladej fotografke z Košíc je práve pre takýchto ľudí pripravený zaujímavý talent. "Na prelome mája a júna predstavíme koučku a konzultantku Zuzanu Jojičovú. O jej talent sa môžu uchádzať ľudia, ktorí sa ocitli na životnej križovatke a nevedia kam ďalej, ale aj tí, ktorí sú momentálne bez práce a plní neistoty. Práve Zuzana im pomôže odhaliť ich talent a potenciál, pretože otázka nestojí tak, či máme talent, ale aký talent máme," uzatvára Andrea Poláčková.

TK KBS informoval Ivan Novák( TK KBS, ino; ml ) 20190528026   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 273 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019