TK KBS

Dnes je utorok 26. 05. 2020   Meniny má Dušan       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Platforma Kresťania v meste s partnermi opäť podporila dobrovoľníctvo
P:3, 22. 05. 2019 13:42, DOMPrešov 22. mája (TK KBS) Od pondelka 20. mája do piatka 24. mája prebieha v Prešovskom kraji týždeň dobrovoľníctva pod názvom ,, Milujem svoje mesto – milujem svoj kraj“. Organizátormi festivalu dobrovoľníckej aktivity je platforma Kresťania v Prešove, ktorá pri predchádzajúcich dvoch ročníkoch pozvala do spolupráce mesto Prešov, kresťanské spoločenstvá, skautov, základné a stredné školy, ako aj ďalšie dobrovoľnícke organizácie, aktivistov a rôzne inštitúcie.

Stovky dobrovoľníkov zveľaďujú verejné priestranstvá, parky, okolie škôl a športovísk v deviatich mestách regiónu PSK. V utorok bol symbolicky vysadený strom na ulici Laca Novomeského v Prešove. Všetky aktivity celokrajského festivalu potrvajú počas tohto týždňa a vyvrcholia evanjelizačným koncertom gospelovej hudbobnej skupiny Timothy v piatok 24. mája o 15.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove. Župan Milan Majerský pripomenul, že táto ,,inciatíva šíri dobrú energiu, vytvára pozitívny vzťah k miestu, v ktorom žijeme. Navyše úžasne mobilizuje ľudí, ktorým záleží na tom, ako vyzerá ich okolie a rovnako prebúdza ochotu, chuť urobiť viac, než sa očakáva. A to je aj práve jedna z myšlienok dobrovoľníctva a aj posolstvo tejto akcie: urobiť niečo dobré, len tak,“ uvádza predseda PSK. Pre rok 2019 bolo ambíciou rozšíriť myšlienku podujatia a zapojiť do aktivít viaceré okresné mestá v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom.

Presov, Milujem svoj kraj

"Cieľom tohto projektu je vybudovať u mladej generácie pozitívny vzťah k svojmu mestu, majetku, prírode a pri správnej motivácii vytvárať aj nezištné hodnoty. Aktuálne sme oslovili nielen študentov škôl, ale aj podnikateľov, zástupcov neziskových a mimovládnych organizácií, dôchodcov a všetkých ostatných, ktorí chcú priložiť ruku k dielu. Veríme, že sa to stretne s pozitívnym ohlasom a prekročenie hranice krajského mesta prinesie ešte viditeľnejší efekt pre široký región ,“ doplnil za organizátorov festivalu poslanec samosprávneho kraja Gabriel Paľa. Do projektu ku krajskému mestu Prešov sa zapojil Prešovský samosprávny kraj spoločne s mestami Bardejov, Sabinov, Humenné, Svidník, Snina, Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa a Podolínec.

TK KBS informoval Radoslav Babjarčík( TK KBS, rba; ml ) 20190522027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020