TK KBS

Dnes je štvrtok 22. 08. 2019   Meniny má Tichomír       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (21)
P:3, 20. 05. 2019 07:30, DOM



Bratislava 20. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (21. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA



* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Streda 22. mája 2019:
- účasť na kolokviu o nových komunitách v Katolíckej cirkvi v Kňazskom seminári sv. Františka Xaverského v Badíne

Štvrtok 23. mája 2019:
- o 20:30 h požehnanie pútnikov Rodiny Nepoškvrnenej do Lúrd

Piatok 24. mája 2019:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave

Nedeľa 26. mája 2019:
- o 11:00 h svätá omša (angl.) v Kostole sv. Ladislava v Bratislave s vysluhovaním sviatosti birmovania

Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 20. mája 2019:
- o 8:00 celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- od 10:00 vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu

Utorok 21. mája 2019:
- o 9:30 sa zúčastní na zasadaní Rady pre katechizáciu a školstvo v Banskej Bystrici

Streda 22. mája 2019:
- vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu
- popoludní bude vybavovať administratívne záležitosti na sekretariáte Arcibiskupského úradu

Štvrtok 23. mája 2019:
- o 7:00 celebruje svätú omšu v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 9:00 sa zúčastní na zasadaní Stálej rady KBS v Bratislave
- o 17:00 začína putovať s Rodinou Nepoškvrnenej do Lúrd

Piatok 24. mája 2019 - Nedeľa 26. mája 2019:
- zúčastňuje sa púte s Rodinou Nepoškvrnenej do Lúrd

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
-----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

Utorok 21. mája 2019:
- vizitácia Farnosti Martin-Sever

Streda 22. mája 2019:
- účasť na kolokviu "Nové komunity v Katolíckej cirkvi", Badín 

Štvrtok 23. mája 2019:
- o 10:00 svätá omša a stretnutie jubilujúcich kňazov Žilinskej diecézy, Varín

Sobota 25. mája 2019:
- o 10:00 vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Púchov

Nedeľa 26. mája 2019:
- o 11:00 vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Fačkov

Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

Utorok 21. mája 2019:   
- 10:00 zasadnutie Komisie pre katechizáciu a školstvo KBS, Banská Bystrica

Streda 22. mája 2019:
- 18:00 odpustová slávnosť, Kostol sv. Rity, Košice - augustiniáni

Štvrtok 23. mája 2019:
- 10:30 Stála rada KBS, Bratislava

Piatok 24. mája 2019:
- 10:00 návšteva z partnerskej diecézy Limburg, ABÚ Košice

Sobota 25. mája 2019:
- 9:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Sobrance
- 11:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, požehnanie obrazu patróna kostola, Úbrež

Nedeľa 26. mája 2019:
- 10:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Dubovica
- 15:00 Deň rodiny - svätá omša za rodiny, pri ktorej si jubilujúci manželia pripomenú 25. výročie sobáša, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Do 22. mája 2019 (od 16. mája):
Púť Slovákov, Maria Stein, Švajčiarsko

Streda 22. mája 2019:
- 18:00 svätá omša ku cti sv. Šarbela, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Štvrtok 23. mája 2019:
- 9:00 svätá omša a súťaž kresťanských piesní katolíckych škôl Košickej arcidiecézy, „Pieseň pre Svätého Otca“, Stropkov

Piatok 24. mája 2019:
- 10:00 návšteva z partnerskej diecézy Limburg, ABÚ Košice

Sobota 25. mája 2019:
- 10:00 MIKE – Arcidiecézne stretnutie miništrantov, Prešov – sídlisko III.

Nedeľa 26. mája 2019:
- 10:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Košice - Krásna
- 15:00 Deň rodiny - svätá omša za rodiny, pri ktorej si jubilujúci manželia pripomenú 25. výročie sobáša, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

Pondelok 20. mája 2019:
- 18:00 svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Pondelok 20. mája 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Stretnutie so zamestnancami Biskupského úradu

Utorok 21. mája 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 12:00 Svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Streda 22. mája 2019:
- 9:30 Rekolekcie Spišského a Jasovsko-turnianskeho dekanátu vo farnosti Jaklovce, filiálka Veľký Folkmar

Piatok 24. mája 2019:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Sobota 25. mája 2019:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Fiľakovo

Nedeľa 26. mája 2019:
- 10,30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Hnúšťa

Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Utorok 21. mája 2019:
- 8:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – účasť na štátnych skúškach bohoslovcov
- 14:00 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady otca Pavla Dancáka

Streda 22. mája 2019:
- 10:00 Badín – účasť na kolokviu o nových komunitách v Katolíckej cirkvi

Piatok 24. mája 2019:
- Ľutina – pracovná cesta

Sobota 25. mája 2019:
- 10:00 Ľutina – Bazilika minor – účasť na programe 8. modlitbového stretnutia za pokoj

Nedeľa 26. mája 2019:
- 10:30 Petkovce – Chrám sv. Kozmu a Damiána – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti posviacky Kaplnky sv. Cyrila a Metoda a areálu chrámu

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)

Sobota 25.mája 2019:
- 10:00 archijerejská liturgia spojená s diakonskou vysviackou Michala V. a udelením nižších svätení Marekovi V. (Bratislava – Katedrála)

Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20190520017   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1003 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019