Bratislava 13. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (20. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 13. mája 2019:
- o 17:30 h svätá omša v Kostole sv. Ladislava v Bratislave
Štvrtok 16. mája 2019:
- o 18:00 h svätá omša v Kaplnke sv. Jána Nepomuckého na filiálke Bukovec pri príležitosti sviatku sv. Jána Nepomuckého
Piatok 17. mája 2019:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
- o 19:00 h svätá omša v Kostole sv. Štefana v Bratislave (kapucínsky kostol)
Sobota 18. mája 2019:
- o 10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Bratislava-sv. Alžbety
- o 19:30 h stretnutie Spoločenstva Dobrého Pastiera v UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave
Nedeľa 19. mája 2019:
- o 9:00 h svätá omša (maď.) v kostole Zvestovania Pána v Bratislave (františkánsky kostol)
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Utorok 14. mája 2019:
- vizitácia Farnosti Turzovka
Streda 15. mája 2019:
- o 18:30 svätá omša pri príležitosti 25. výročia konsekrácie kostola, Martin-Sever
Štvrtok 16. mája 2019:
- stretnutie s kňazmi počas Kňazského dňa, Nimnica
Piatok 17. mája 2019:
- stretnutie s kňazmi Univerzitných pastoračných centier
Sobota 18. mája 2019:
- o 9:00 svätá omša pri príležitosti Diecézneho stretnutia modlitieb matiek, Žilina-Solinky
- o 15:30 jarná púť na hore Butkov, farnosť Ladce
Nedeľa 19. mája 2019:
- o 11:00 vysluhovanie sviatosti birmovania vo Farnosti Kysucké Nové Mesto - sv. Jakuba
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)
13. máj 2019 16.30 hod, 200. stretnutie na fatimských pobožnostiach, Budulov (f. Moldava nad Bodvou)
15. máj 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
16. máj 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Bardejov, Gaboltov
17. máj 2019 10.00 hod, rekolekcie kňazov TF a Kňazského seminára, TF Košice
18. máj 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Stropkov
11.00 hod, konsekrácia kostola, Malá Domaša, (f. Žalobín)
19. máj 2019 9.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania , Mokroluh
11.00 hod, svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania, Gaboltov
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
13. máj 2019 18.00 hod, svätá omša, Kostol sv. Košických mučeníkov, Košice – Nad jazerom
14. máj 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Trebišov, Trebišov
15. máj 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Prešov - Solivar, Prešov - Solivar
16. – 22. máj 2019 Púť Slovákov, Maria Stein, Švajčiarsko
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
15. máj 2019 9.00 hod, rekolekcie dekanátu Košice – Západ, Koinonia Ján Krstiteľ, Vyšný Klátov
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK
Pondelok 13. mája 2019:
- 10:00 Formačné stretnutie kaplánov
- 15:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Utorok 14. mája 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 15. mája 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Piatok 17. mája 2019
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Nedeľa 19. mája 2019
- 14:00 Odpustová svätá omša zo sviatku sv. Jána Nepomuckého vo farnosti Závadka nad Hronom
Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 13. mája 2019:
- 10:00 Bardejov – Chrám sv. Petra a Pavla – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti celoslovenského večeradla Mariánskeho kňazského hnutia
Utorok 14. mája 2019:
- 10:00 Banská Bystrica – zasadanie Environmentálnej subkomisie pri Konferencii biskupov Slovenska
Streda 15. mája 2019:
- 17:00 Prešov-Sekčov – Chrám povýšenia sv. Kríža – adorácia a svätá liturgia v rámci programu stretnutia Komunity Cenacolo
Sobota 18. mája 2019:
- 9:00 Krakov-Lagiewniki – otvorenie 10. metropolitnej púte Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva
- 10:00 Krakov-Lagiewniki – archijerejská svätá liturgia na 10. metropolitnej púti Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku do Sanktuária Božieho milosrdenstva; hlavný slúžiaci prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ, slávnostný kazateľ vroclavsko-gdaňský eparcha Volodymyr Juščak OSBM; celodenný program
Nedeľa 19. mája 2019:
- 10:00 Ruský Kerestur (Srbsko) – Katedrála sv. Mikuláša – koncelebruje archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti povýšenia Apoštolského exarchátu v Srbsku na eparchiu
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.