TK KBS

Dnes je sobota 25. 05. 2019   Meniny má Urban       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Pápež v Bulharsku a Severnom Macedónsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (19)
P:3, 06. 05. 2019 15:16, DOM



Bratislava 9. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (19. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Pondelok 6. 5.
- púť v Lurdoch s členmi a dobrovoľníkmi Maltézskeho rádu a pomoci na Slovensku

Streda 8. 5.
10:30 koncelebruje pri svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave pri príležitosti 60. výročia kňazskej vysviacky Mons. Jána Formánka, pápežského preláta
- vo večerných hodinách modlitbové stretnutie Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave

Piatok 10. 5.
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
18:00 svätá omša vo Farnosti Bratislava-Kalvária za zosnulého P. Aquinasa Juraja Gaburu OP

Sobota 11. 5.
9:00 svätá omša (maď.) s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Senec
11:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Senec

Nedeľa 12. 5.
10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania v UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave

-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

pondelok 6. 5. - streda 8. 5.
vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu

štvrtok 9. 5.
10.30 bude sláviť svätú omšu s poďakovaním Te Deum Trnavskej univerzity
14.00 požehná novú kaviareň Trnavskej arcidiecéznej charity

piatok 10. 5.
10.00 sa zúčastní na zasadaní Ekonomickej rady Trnavskej arcidiecézy
14.00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikom

sobota 11. 5.
10.00 bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Dunajská Streda

Nedeľa 12. 5.
16.00 bude celebrovať svätú omšu v Komárne pri príležitosti dňa modlitieb za kňazské povolania IMANAP

----------------------------------------------------------------

ŽILINSKÁ DIECÉZA

* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)

----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)

6. – 10. 5 Arcidiecézna púť , Rím

sobota 11. 5.
9.00 birmovka, Košarovce, (f. Jankovce)
11.00 birmovka, Humenné – Pod Sokolejom

nedeľa 12. 5.
11.00 svätá omša – Deň otvorených dverí, Košice – Kňazský seminár

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

pondelok 6. 5.
9.30 svätá omša a Morálne oceňovanie učiteľov katolíckych škôl

utorok 7. 5.
9.00 rekolekcie dekanátov Michalovce a Sobrance, Vysoká nad Uhom

streda 8. 5.
10.00 zádušná svätá omša za kňaza, Slanské Nové Mesto

štvrtok 9. 5.
9.00 rekolekcie dekanátu Vranov n/Topľou, Vranou n/Topľou - Juh
18.00 svätá omša pre účastníkov ZKŠS

piatok 10. 5.
9.00 rekolekcie dekanátu Lipany, Charitný dom . Lipany

sobota 11. 5.
9.30 birmovka, Bela n/Cirochou
14.00 Arcidiecézna púť detí, Obišovce

nedeľa 12. 5.
10.30 birmovka, Bardejov – mesto
16.00 hod, birmovka, Košice - Terasa

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

streda 8. 5.
15.00 svätá omša - pohreb kňaza, Hankovce(f. Ľubiša)

štvrtok 9. 5.
16.00 rekolekcie dekanátu Košice –Juh, Kechnec

sobota 11. 5.
10.30 350. výročie založenia Bratstva sv. Škapuliara, Stropkov
18.00 120. Výročie narodenia bl. Sáry Šalkaháziovej, Katedrála sv. Alžbety, Košice

nedeľa 12. 5.
9.00 birmovka, Nižná Myšľa
11.00 birmovka, Geča

-----------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok 6. 5.
10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Utorok 7. 5.
10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade

Piatok 10. 5.
6.45 - Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Sobota 11. 5.
10.30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Dolná Strehová

Nedeľa 12. 5.
14.00 Svätá omša na záver duchovnej obnovy s pátrom Manjackalom, vo farnosti Brezno

-----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Pondelok 6. 5
Pracovná cesta do Skopje (Severné Macedónsko)

Utorok 7. 5.
Na pozvanie biskupa Mons. Kira Stojanova sa zúčastňuje programu Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka v Severnom Macedónsku

Streda 8. 5
Návrat z pracovnej cesty

Štvrtok 9. 5
14.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie a udelenie diplomov víťazom výtvarnej súťaže Východní svätí pre súčasnosť

Piatok 10. 5
9.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – Ekonomická rada

Sobota 11. 5
10.00 Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 11. Metropolitnej púte kňazov Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku; celodenný program

-----------------------------------------------------------------

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)

streda 1. 5. - streda 8. 5.
Izrael – Svätá zem – vedie Tretiu eparchiálnu púť do Svätej zeme

-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; pz ) 20190506028   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 866 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019