Bratislava 9. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (19. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 6. 5.
- púť v Lurdoch s členmi a dobrovoľníkmi Maltézskeho rádu a pomoci na Slovensku
Streda 8. 5.
10:30 koncelebruje pri svätej omši v Katedrále sv. Martina v Bratislave pri príležitosti 60. výročia kňazskej vysviacky Mons. Jána Formánka, pápežského preláta
- vo večerných hodinách modlitbové stretnutie Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave
Piatok 10. 5.
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK v Bratislave
18:00 svätá omša vo Farnosti Bratislava-Kalvária za zosnulého P. Aquinasa Juraja Gaburu OP
Sobota 11. 5.
9:00 svätá omša (maď.) s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Senec
11:00 svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania vo Farnosti Senec
Nedeľa 12. 5.
10:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania v UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
pondelok 6. 5. - streda 8. 5.
vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu
štvrtok 9. 5.
10.30 bude sláviť svätú omšu s poďakovaním Te Deum Trnavskej univerzity
14.00 požehná novú kaviareň Trnavskej arcidiecéznej charity
piatok 10. 5.
10.00 sa zúčastní na zasadaní Ekonomickej rady Trnavskej arcidiecézy
14.00 vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s laikom
sobota 11. 5.
10.00 bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Dunajská Streda
Nedeľa 12. 5.
16.00 bude celebrovať svätú omšu v Komárne pri príležitosti dňa modlitieb za kňazské povolania IMANAP
----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
6. – 10. 5 Arcidiecézna púť , Rím
sobota 11. 5.
9.00 birmovka, Košarovce, (f. Jankovce)
11.00 birmovka, Humenné – Pod Sokolejom
nedeľa 12. 5.
11.00 svätá omša – Deň otvorených dverí, Košice – Kňazský seminár
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
pondelok 6. 5.
9.30 svätá omša a Morálne oceňovanie učiteľov katolíckych škôl
utorok 7. 5.
9.00 rekolekcie dekanátov Michalovce a Sobrance, Vysoká nad Uhom
streda 8. 5.
10.00 zádušná svätá omša za kňaza, Slanské Nové Mesto
štvrtok 9. 5.
9.00 rekolekcie dekanátu Vranov n/Topľou, Vranou n/Topľou - Juh
18.00 svätá omša pre účastníkov ZKŠS
piatok 10. 5.
9.00 rekolekcie dekanátu Lipany, Charitný dom . Lipany
sobota 11. 5.
9.30 birmovka, Bela n/Cirochou
14.00 Arcidiecézna púť detí, Obišovce
nedeľa 12. 5.
10.30 birmovka, Bardejov – mesto
16.00 hod, birmovka, Košice - Terasa
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
streda 8. 5.
15.00 svätá omša - pohreb kňaza, Hankovce(f. Ľubiša)
štvrtok 9. 5.
16.00 rekolekcie dekanátu Košice –Juh, Kechnec
sobota 11. 5.
10.30 350. výročie založenia Bratstva sv. Škapuliara, Stropkov
18.00 120. Výročie narodenia bl. Sáry Šalkaháziovej, Katedrála sv. Alžbety, Košice
nedeľa 12. 5.
9.00 birmovka, Nižná Myšľa
11.00 birmovka, Geča
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 6. 5.
10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Utorok 7. 5.
10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Piatok 10. 5.
6.45 - Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Sobota 11. 5.
10.30 vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Dolná Strehová
Nedeľa 12. 5.
14.00 Svätá omša na záver duchovnej obnovy s pátrom Manjackalom, vo farnosti Brezno
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 6. 5
Pracovná cesta do Skopje (Severné Macedónsko)
Utorok 7. 5.
Na pozvanie biskupa Mons. Kira Stojanova sa zúčastňuje programu Apoštolskej cesty Svätého Otca Františka v Severnom Macedónsku
Streda 8. 5
Návrat z pracovnej cesty
Štvrtok 9. 5
14.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie a udelenie diplomov víťazom výtvarnej súťaže Východní svätí pre súčasnosť
Piatok 10. 5
9.00 Prešov – Arcibiskupská rezidencia – Ekonomická rada
Sobota 11. 5
10.00 Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti 11. Metropolitnej púte kňazov Gréckokatolíckej cirkvi sui iuris na Slovensku; celodenný program
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
streda 1. 5. - streda 8. 5.
Izrael – Svätá zem – vedie Tretiu eparchiálnu púť do Svätej zeme
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.