TK KBS

Dnes je sobota 24. 08. 2019   Meniny má Bartolomej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nedeľu Dobrého Pastiera opäť otvoria svoje brány kňazské semináre
P:3, 10. 05. 2019 10:30, DOMBratislava 10. mája (TK KBS) Dni otvorených dverí chystajú na 4. veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera (12. mája 2019) - v kňazských seminároch na Slovensku. Pozývame vás do viacerých miest na celom Slovensku.

-----------------------------------------------------------------

Kňazský seminár sv. Cyrila a Metoda v Bratislave

Bohoslovci spolu s predstavenými Kňazského seminára svätých Cyrila a Metoda v Bratislave pozývajú na deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 12. mája 2019 v priestoroch bratislavského seminára. Program sa začne latinskou svätou omšou o 9:00 v Katedrále svätého Martina, po ktorej sa spoločne presunú všetci do priestorov seminára, kde bude program pokračovať.

Bratislava, seminar

TK KBS informoval Šimon Rábara

-----------------------------------------------------------------

Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach

Kňazský seminár sv. Karola Boromejského v Košiciach aj tento rok otvára svoje brány a pozýva na deň otvorených dverí, ktorý ktorý sa uskutoční už tradične na 4. veľkonočnú nedeľu – Nedeľu Dobrého Pastiera – tento rok je to 12. mája. Program sa začne slávnostnou svätou omšou v Seminárnom kostole sv. Antona Paduánskeho o 11:00, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

Kosice, seminar

Po svätej omši bude možnosť navštíviť seminárne priestory a nahliadnuť do každodenného života bohoslovcov. "Veľmi radi zodpovieme na všetky vaše zvedavé otázky a prevedieme vás aj zákutiami seminára, do ktorých sa bežne nedostanete," hovorí jeden z nich Tibor Chromč. O 15:00 sa začne hlavný program modlitbou Korunky Božieho milosrdenstva v Aule sv. Košických mučeníkov. Po nej je pripravený kultúrny program. Súčasťou tohto programu bude aj tombola, kde je možné vyhrať hodnotné ceny. Počas dňa bude pre deti k dispozícii detský kútik a pre ostatných chutné občerstvenie v „pyramíde“. Spoločné slávenie zakončia slávnostnými kanonickými vešperami o 17:30 v seminárnom kostole, ktoré sa budú modliť kanonici Košickej arcidiecézy.

TK KBS informoval Tibor Chromč
-----------------------------------------------------------------

Kňazský seminár sv. Gorazda v Nitre

Na sobotu pred Štvrtou veľkonočnou nedeľou, 11. mája 2019, pripravuje Kňazský seminár svätého Gorazda v Nitre Deň otvorených dverí. Program začne o 10.00 svätá omša v katedrále – Bazilike svätého Emeráma. O hodinu neskôr sa pre verejnosť otvoria brány seminára. Bohoslovci si pre návštevníkov pripravili program spojený s prehliadkou priestorov, kde sa pripravujú na svoju budúcu kňazskú službu.

Kňazský seminár v Nitre obnovil v roku 1990 kardinál Ján Ch. Korec. V súčasnosti slúži pre výchovu kňazov Nitrianskej a Žilinskej diecézy.

TK KBS informovalo Biskupstvo Nitra
-----------------------------------------------------------------

Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule – Spišskom Podhradí

Spišskí seminaristi pozývajú na deň otvorených dverí k nám do kňazského seminára, ktorý sa uskutoční 12. mája 2019. Program sa začne o 9:00 svätou omšou v Katedrále sv. Martina a pokračovať bude programom v aule, obedom, prehliadkou katedrály a korunkou k Božiemu Milosrdenstvu v katedrále.

TK KBS informovalo Spišské biskupstvo
-----------------------------------------------------------------

Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
Gréckokatolícky kňazský seminár blaženého Petra Pavla Gojdiča

-
Snímka: Ilustračná( TK KBS, tk; ml ) 20190502017   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 638 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019