TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2019   Meniny má Magdaléna       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (17)
P:3, 22. 04. 2019 07:30, DOM



Bratislava 22. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (17. týždeň).

-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia

BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)

Streda 24. apríla 2019:
- dopoludnia duchovná obnova pre žiakov Spojenej školy sv. Františka Assiského v Malackách

Štvrtok 25. apríla 2019:
- o 16:00 h svätá omša v Kostole Návštevy Panny Márie v Bratislave

Piatok 26. apríla 2019:
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
- dopoludnia vyučovanie Cirkevných dejín na RK CMBF UK Bratislave

Sobota 27. apríla 2019:
- o 11:30 h svätá omša v Trenčíne rámci programu stretnutia mladých „On je živý“

Nedeľa 28. apríla 2019:
- o 9:00 h svätá omša s vysluhovaním sviatosti birmovania v Salzburgu


Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------

TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)

Pondelok 22. apríla 2019:
- vybavuje pastoračné aktivity mimo Arcibiskupského úradu

Utorok 23. apríla 2019:
- o 9:00 h celebruje svätú omšu v kaplnke SSV a po nej sa zúčastní na zasadaní Predsedníctva Spolku sv. Vojtecha v Trnave
- o 14:00 h prijme na osobitnej audiencii generálneho vikára a biskupského vikára

Streda 24. apríla 2019:
- o 10:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu pri príležitosti životného jubilea nemocničného kaplána, vdp. Rudolfa Kopinca

Štvrtok 25. apríla 2019:
- o 11:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu pri príležitosti životného jubilea dlhoročného zamestnanca ABÚ Andreja Bošnáka

Piatok 26. apríla 2019:
- o 10:00 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s kňazom
- o 11:30 h vybavuje dohodnuté osobné stretnutie s riaditeľom Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslavom Dzurechom
- o 16:30 h celebruje svätú omšu v Kostole Nanebovzatia Panny Márie v Bratislave-Blumentáli (Bratislavská arcidiecéza) pri príležitosti stretnutia kňazov-rodákov

Sobota 27. apríla 2019:
- o 10.30 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Dolný Lopašov

Nedeľa 28. apríla 2019:
- o 11:00 h bude vysluhovať sviatosť birmovania vo farnosti Nové Mesto nad Váhom

Zdroj: Arcibiskupský úrd v Trnave
-----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup)

23. apríl 2019 16.00 hod, prijatie študentov z rímskeho Kolégia Germanicum – Hungaricum, ABÚ Košice
24. apríl 2019 12.00 hod, pohreb MUDr. Petera Pavlova, MPH, riaditeľa Vysokošpecializovaného odborného ústavu geriatrického sv. Lukáša v Košiciach, Krematórium Košice
25. apríl 2019 12.00 hod, svätá omša pri príležitosti životného jubilea kňaza, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
15.00 hod, Diecézna ekonomická rada, ABÚ Košice
26. apríl 2019 9.30 hod, Komisia pre rodinu, ABÚ Košice
27. apríl 2019 9.30 hod, Arcidiecézne stretnutie mladých, farský kostol, Sabinov
28. apríl 2019 15.00 hod, svätá omša spojená s konsekráciou panien, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

23. apríl 2019 10.00 hod, zasadanie Osobitnej komisie KBS, ABÚ Košice
25. apríl 2019 12.00 hod, svätá omša pri príležitosti životného jubilea kňaza, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice
15.00 hod, Diecézna ekonomická rada, ABÚ Košice
26. apríl 2019 9.30 hod, Komisia pre rodinu, ABÚ Košice
27. apríl 2019 15.00 hod, odpust, Kaplnka Božieho Milosrdenstva, Železničná nemocnica, Košice
28. apríl 2019 00.00 hod, svätá omša, Svätyňa Božieho milosrdenstva, Smižany
15.00 hod, svätá omša spojená s konsekráciou panien, Katedrála sv. Alžbety, Košice

* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)

22. apríl 2019 10:30 hod, vätá omša, Ohradzany
28. apríl 2019 10.30 hod, odpust Božieho milosrdenstva, Svinia

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK

Streda 24. apríla 2019
- 9:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Stretnutie so zamestnancami Biskupského úradu

Piatok 26. apríla 2019:
- 6:40 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Sobota 27. apríla 2019:
- Diecézne stretnutie mládeže v Tornali

Nedeľa 28. apríla 2019
- 10:30 Odpustová svätá omša na Sviatok Božieho milosrdenstva, KVP Košice (v priamom prenose TV Lux)
- 13:45 Sviatočný príhovor RTVS 2

Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA

* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)

Svetlý pondelok 22. apríla 2019:
- 10:30 h Lackovce – Chrám Najsvätejšieho Srdca Ježišovho – archijerejská svätá liturgia

Svetlý utorok 23. apríla 2019:
- 16:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia

Svetlá streda 24. apríla 2019:
- 13:30 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie europoslanca Ing. Ivana Štefanca
- 16:30 h Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia

Svetlý štvrtok 25. apríla 2019:
- 9:00 h Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – pozdravné slovo na vedeckej konferencii Pastorálna starostlivosť o mládež v pluralitnej spoločnosti
- 9:30 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie otca Jozefa Greška
- 10:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – sprevádza študentov Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho z Humenného pri prehliadke katedrály, krypty a arcibiskupskej rezidencie

Svetlý piatok 26. apríla 2019:
- 10:00 h Ľutina – Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky – svätá liturgia pri príležitosti stretnutia s podnikateľmi celodenný program

Nedeľa 28. apríla 2019:
- 10:00 h Ľutina – Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Púte Božieho milosrdenstva

Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)

Pondelok 22. apríl 2019:
- 10:30 Novosad - Archijerejská sv. liturgia spojená s posvätením obnoveného ikonostasu

Utorok 23. apríl 2019:
- 10:00 Vyšná Rybnica - Archijerejská sv. liturgia

Piatok 26. apríl 2019:
- 9:00 Trebišov - CZŠ sv. Juraja - sv. liturgia pri príležitosti sviatku sv. veľkomučeníka Juraja, patróna školy

Sobota 27. apríl 2019:
- 14:30 Zemplínska Teplica - sobáš seminaristu

Nedeľa 28. apríl 2019:
- 10:00 Slovinky - Eparchiálna odpustová slávnosť pri príležitosti sviatku sv. veľkomučeníka Juraja

Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.



( TK KBS, bisk; ml ) 20190422002   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 1114 x

[naspäť]





TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019