Bratislava 8. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov (15. týždeň).-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 8. apríla 2019:
- účasť na konferencii „Osobnosť pátra Jána Hutyru CM“ v Kňazskom seminári sv. Gorazda v Nitre
Utorok 9. apríla 2019:
- o 8:30 h svätá omša v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave v rámci Biblickej olympiády
Streda 10. apríla 2019:
- vo večerných hodinách modlitbové stretnutie Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave
Štvrtok – Sobota 11. - 13. apríla 2019:
- rozhlasové duchovné cvičenia Rádia Lumen (program duchovných cvičení)
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Pondelok 8. apríla 2019:
- od 8:30 h sa zúčastní na konferencii "Život a dielo P. Jána Hutyru CM" v Nitre
Utorok 9. apríla 2019:
- o 9:00 h celebruje v arcibiskupskej kaplnke svätú omšu na začiatku diecézneho kola Biblickej olympiády žiakov základných škôl
- od 15:00 h bude navštevovať chorých
Streda 10. apríla 2019:
- o 9:00 h celebruje v arcibiskupskej kaplnke svätú omšu na začiatku diecézneho kola Biblickej olympiády žiakov stredných škôl
- o 16:00 h sa stretne so seminaristami Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda, ktorí sa v Bratislave pripravujú na kňazstvo za Trnavskú arcidiecézu
- o 17:00 h bude sláviť svätú omšu v kaplnke Kňazského seminára sv. Cyrila a Metoda v Bratislave, pri ktorej udelí seminaristom ministérium akolytátu
Štvrtok 11. apríla 2019:
- o 10:30 h celebruje pohrebnú sv. omšu a vedie pohrebné obrady za zosnulého kňaza Trnavskej arcidiecézy Vendelína Kubíčka v Pezinku (Bratislavská arcidiecéza)
Piatok 12. apríla 2019:
- o 8:00 h celebruje svätú omšu pre zamestnancov v kaplnke Arcibiskupského úradu
- o 10:00 h bude viesť pracovnú poradu aulistov Trnavskej arcibiskupskej kúrie
Sobota 13. apríla 2019:
- absolvuje predveľkonočné návštevy mimo Arcibiskupského úradu
Nedeľa 14. apríla 2019:
- o 11:30 h celebruje svätú omšu Kvetnej nedele v katedrálnom Chráme sv. Jána Krstiteľa
Zdroj: Arcibiskupský úrd v Trnave
-----------------------------------------------------------------
ŽILINSKÁ DIECÉZA
* MONS. TOMÁŠ GALIS (žilinský biskup)
Štvrtok 11. apríla 2019:
- 16:30 h Stretnutie s Diecéznou pastoračnou radou
Nedeľa 14. apríla 2019:
- zúčastňuje sa stretnutia mládeže Žilinskej diecézy "Kvetný víkend", Žilina-Saleziáni
Zdroj: Ľubomír Majtán (tajomník)
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV - východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
9. apríl 2019
6.45 hod, svätá omša so seminaristami, Kňazský seminár Košice
10. apríl 2019
14.00 hod, zasadnutie Rady charity, Košice
11. apríl 2019
17.00 hod, svätá omša a požehnanie obnovenej farskej budovy, Kráľovský Chlmec
13. apríl 2019
9.00 hod, spovedná služba Košice – Furča
14.30 hod, stretnutie s arcibiskupom z Přemyšľa (Mons. Adam Szal) na poľsko – slovenskom pomedzí pri Dukle v rámci stretnutia mladých Kvetný víkend v Poľsku
14. apríl 2019
10.30 hod, svätá omša, Katedrála sv. Alžbety, Košice
14.00 hod, spovedná služba, Katedrála sv. Alžbety, Košice
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
8. apríl 2019
8.00 hod, účasť na štátnych skúškach, TF Košice
18.00 hod, svätá omša za zomrelých darcov orgánov, Katedrála sv. Alžbety, Košice
11. apríl 2019
13.30 hod, pastoračná návšteva Gymnázia sv. Edity Steinovej, Košice
13. apríl 2019
9.00, hod, spovedná služba, Košice – Furča
14. apríl 2019
7.45 hod, svätá omša, Konkatedrála sv. Mikuláša, Prešov
14.00 hod, spovedná služba, Katedrála sv. Alžbety, Košice
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK
Pondelok 8. apríla 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Utorok 9. apríla 2019:
- 9:00 Diecézne kolo Biblickej olympiády, Biskupský úrad
- 15:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Streda 10. apríla 2019:
- 10:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 14:00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Piatok 12. apríla 2019:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach
Nedeľa 14. apríla 2019:
- 10:00 Svätá omša v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave
Zdroj: Rožňavská diecéza
----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 8. apríla 2019:
- 9:00 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – otvorenie archieparchiálneho kola Biblickej olympiády a modlitba Molebenu k Presvätej Bohorodičke; popoludní oceňovanie víťazných družstiev
Utorok 9. apríla 2019:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – rozhovory s určenými kňazmi ohľadne nových dispozícií
- 11:30 h Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta Prešovskej univerzity – účasť na Vedeckej rade
Streda 10. apríla 2019:
- 16:30 h Prešov – Gréckokatolícky kňazský seminár blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča – božská služba vopred posvätených darov
Štvrtok 11. apríla 2019:
- 9:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – prijatie viac ako tridsať člennej skupiny zahraničných študentov z projektu ERASMUS+
- 15:00 h Prešov – Arcibiskupská rezidencia – stretnutie s poslancami Prešovského samosprávneho kraja; prehliadka Katedrály sv. Jána Krstiteľa, krypty, arcibiskupskej rezidencie a prezentácia pastoračných centier pôsobiacich na území Prešovskej archieparchie; spoločná večera
Piatok - Sobota 12. - 13. apríla 2019:
- Juskova Voľa – Gréckokatolícke mládežnícke centrum – účasť na programe Kvetného víkendu Prešovskej archieparchie; archijerejská svätá liturgia
Nedeľa 14. apríla 2019:
- 10:30 h Poprad – Chrám sv. Petra a Pavla – archijerejská svätá liturgia
- 15:00 h Poprad – Dom kultúry – stretnutie mládeže Prešovskej archieparchie s vladykom Jánom Babjakom SJ, prešovským arcibiskupom metropolitom
Zdroj: Informačné stredisko Prešovskej archieparchie
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MILAN CHAUTUR (košický eparcha)
Utorok 9. apríl 2019
- 9:00 Košice - Eparchiálny úrad - Biblická súťaž a biblická olympiáda
Streda 10. apríl 2019
- 9:00 Košice - Eparchiálny úrad - Biblická súťaž a biblická olympiáda
Štvrtok 11. apríl 2019
- Košice - prijímanie ohlásených stránok na eparchiálnom úrade
Piatok 12. apríl 2019
- Sobrance - program Kvetného víkendu (stretnutia mládeže) Košickej eparchie
Sobota 13. apríl 2019 –
- Sobrance - program Kvetného víkendu (stretnutia mládeže) Košickej eparchie
Nedeľa 7. apríl 2019
- 10:30 Sobrance - Chrám sv. Sedmopočetníkov - Archijerejská sv. liturgia s mládežou košickej eparchie pri príležitosti Kvetnej nedele
- 13:00 Sobrance - MsKS - Záverečný program Kvetného víkendu
Zdroj: Košická eparchia
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.