[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN spúšťa novú kampaň: Výnimočné ženy. Vďaka Bohu. Vďaka vám
P:3, 05. 04. 2019 10:29, DOM

Bratislava 5. apríla (TK KBS) Pápežská nadácia ACN - Aid to the Church in Need venuje tohtoročnú pôstnu a veľkonočnú kampaň rehoľným sestrám na celom svete. A to najmä na miestach, kde je Cirkev prenasledovaná, utláčaná alebo trpí hmotnou núdzou, uviedla v tlačovej správe. Na ich poslanie upozorní prostredníctvom hesla „Výnimočné ženy. Vďaka Bohu. Vďaka vám.“

Život sestier približuje cez svedectvá o ich povolaní, o službe najmenším a najbiednejším ako aj o ich skrytom živote modlitby za svet. ACN im zároveň v mene všetkých dobrodincov, ktorí sa im rozhodnú pomôcť – či už modlitbou, alebo finančným príspevkom, vyjadruje svoju vďaku a podporu.

Podpora rehoľných povolaní patrí k prioritám pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need od jej vzniku v roku 1947. ACN ročne podporuje približne 11 000 rehoľných sestier prostredníctvom viac ako 800 projektov v 85 krajinách sveta. Okrem podpory ich pastoračnej a charitatívnej činnosti poskytuje ACN aj existenčnú finančnú pomoc najmä kontemplatívnym kláštorom, starým a chorým sestrám či sestrám bez akýchkoľvek príjmov.

K prioritám nadácie patrí aj podpora formácie mladých rehoľných sestier, kandidátok aj noviciek. Ďalej sú to projekty na výstavbu a obnovu kláštorov zvlášť v krajinách, ktoré boli zničené vojnou alebo postihnuté prírodnými katastrofami. ACN poskytuje rehoľným spoločenstvám i pomoc pri zakúpení dopravných prostriedkov potrebných pre ich pastoračnú službu.

„Rehoľné sestry nám svojím životom predkladajú hrdinské svedectvo autentickej viery a lásky. Ukazujú radostnú cestu života darovaného Bohu i blížnemu v chudobe, čistote a poslušnosti. Ich zasvätenie a modlitba nesie aj nás. Pomáha nám premáhať našu vlažnosť a zaisťuje svetu duchovnú rovnováhu. Konkrétna služba sestier je ale možná len vďaka pomoci dobrodincov. Prostredníctvom našich modlitieb, obiet a darov môžeme byť súčasťou ich misie, a tak sami rásť v duchovnej slobode ľudí patriacich celkom Bohu,“ poznamenal k prebiehajúcej kampani P. Martin Mária Barta, duchovný asistent ACN.

V mnohých krajinách, v ktorých zlyháva štátny systém a dobročinné organizácie odchádzajú pre napätú bezpečnostnú situáciu, rehoľné sestry zostávajú. Detské domovy, domovy dôchodcov, materské, základné či stredné školy, rôzne zdravotnícke zariadenia 
i farnosti by boli bez rehoľníčok nemysliteľné. Predovšetkým ich modlitba a zasvätenie sa Bohu sú hybnou silou Cirkvi, ktorá prináša trvalé ovocie. Pápež František nie náhodou nazval rehoľné sestry „modliacim sa srdcom“ Cirkvi.

Internetová stránka ACN k pôstnej a veľkonočnej kampani prináša svedectvá rehoľných sestier z rôznych kontinentov, informuje o ich živote a podporovaných projektoch. Bližšie informácie k prebiehajúcej kampani nájdete na www.vynimocnezeny.sk.

ACN – Aid to the Church in Need je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva. ACN každoročne realizuje viac než 5 300 projektov v takmer 150 krajinách sveta. Podporuje ju približne 400 000 súkromných darcov z celého sveta.

Na Slovensku pôsobí prostredníctvom národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi od marca 2017.

Autor: ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, acn, ml; rp ) 20190405024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]