[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN spúšťa novú kampaň: Výnimočné ženy. Vďaka Bohu. Vďaka vám
P:3, 05. 04. 2019 10:29, DOM

Bratislava 5. apríla (TK KBS) Pápežská nadácia ACN - Aid to the Church in Need venuje tohtoročnú pôstnu a veľkonočnú kampaň rehoľným sestrám na celom svete. A to najmä na miestach, kde je Cirkev prenasledovaná, utláčaná alebo trpí hmotnou núdzou, uviedla v tlačovej správe. Na ich poslanie upozorní prostredníctvom hesla „Výnimočné ženy. Vďaka Bohu. Vďaka vám.“

Život sestier približuje cez svedectvá o ich povolaní, o službe najmenším a najbiednejším ako aj o ich skrytom živote modlitby za svet. ACN im zároveň v mene všetkých dobrodincov, ktorí sa im rozhodnú pomôcť – či už modlitbou, alebo finančným príspevkom, vyjadruje svoju vďaku a podporu.

Podpora rehoľných povolaní patrí k prioritám pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need od jej vzniku v roku 1947. ACN ročne podporuje približne 11 000 rehoľných sestier prostredníctvom viac ako 800 projektov v 85 krajinách sveta. Okrem podpory ich pastoračnej a charitatívnej činnosti poskytuje ACN aj existenčnú finančnú pomoc najmä kontemplatívnym kláštorom, starým a chorým sestrám či sestrám bez akýchkoľvek príjmov.

K prioritám nadácie patrí aj podpora formácie mladých rehoľných sestier, kandidátok aj noviciek. Ďalej sú to projekty na výstavbu a obnovu kláštorov zvlášť v krajinách, ktoré boli zničené vojnou alebo postihnuté prírodnými katastrofami. ACN poskytuje rehoľným spoločenstvám i pomoc pri zakúpení dopravných prostriedkov potrebných pre ich pastoračnú službu.

„Rehoľné sestry nám svojím životom predkladajú hrdinské svedectvo autentickej viery a lásky. Ukazujú radostnú cestu života darovaného Bohu i blížnemu v chudobe, čistote a poslušnosti. Ich zasvätenie a modlitba nesie aj nás. Pomáha nám premáhať našu vlažnosť a zaisťuje svetu duchovnú rovnováhu. Konkrétna služba sestier je ale možná len vďaka pomoci dobrodincov. Prostredníctvom našich modlitieb, obiet a darov môžeme byť súčasťou ich misie, a tak sami rásť v duchovnej slobode ľudí patriacich celkom Bohu,“ poznamenal k prebiehajúcej kampani P. Martin Mária Barta, duchovný asistent ACN.

V mnohých krajinách, v ktorých zlyháva štátny systém a dobročinné organizácie odchádzajú pre napätú bezpečnostnú situáciu, rehoľné sestry zostávajú. Detské domovy, domovy dôchodcov, materské, základné či stredné školy, rôzne zdravotnícke zariadenia 
i farnosti by boli bez rehoľníčok nemysliteľné. Predovšetkým ich modlitba a zasvätenie sa Bohu sú hybnou silou Cirkvi, ktorá prináša trvalé ovocie. Pápež František nie náhodou nazval rehoľné sestry „modliacim sa srdcom“ Cirkvi.

Internetová stránka ACN k pôstnej a veľkonočnej kampani prináša svedectvá rehoľných sestier z rôznych kontinentov, informuje o ich živote a podporovaných projektoch. Bližšie informácie k prebiehajúcej kampani nájdete na www.vynimocnezeny.sk.

ACN – Aid to the Church in Need je medzinárodnou dobročinnou a pastoračnou organizáciou. Je zameraná na poskytovanie materiálnej a duchovnej pomoci kresťanom všade tam, kde sú prenasledovaní, utláčaní alebo kde trpia hmotnou núdzou. Vznikla v roku 1947 a v roku 2011 bola povýšená na nadáciu pápežského práva. ACN každoročne realizuje viac než 5 300 projektov v takmer 150 krajinách sveta. Podporuje ju približne 400 000 súkromných darcov z celého sveta.

Na Slovensku pôsobí prostredníctvom národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi od marca 2017.

Autor: ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi

( TK KBS, acn, ml; rp ) 20190405024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]