[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 26. 09. 2021   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Pontier: Cirkev prechádza skúškou, je to príležitosť k obráteniu
P:3, 03. 04. 2019 14:25, ZAH

Francúzsko 3. apríla (RV CZ) "Naša situácia je momentálne veľmi vážna," povedal na pondelkovom zasadnutí Franúczskej biskupskej konferencie jej odstupujúci predseda arcibiskup George Pontier. Priznal, že biskupi pociťujú ťažkosti z problémov a uvedomujú si dezorientáciu, zmätok a bolesť medzi veriacimi.

V rozhovore pre Vatikánsky rozhlas metropolita Marseille pripustil, že cirkev prechádza skúškou, ktorá je príležitosťou k osobnému i kolektívnemu obráteniu. Vraciame sa k podstatnému, hovorí arcibiskup George Pontier. "V nepokojných časoch je potrebné dúfať v Krista. Nedopustiť, aby nad nami nepokoj prevzal kontrolu; nenechať sa strhávať ďalšími a ďalšími vlnami pobúrenia. Počas môjho funkčného obdobia došlo k celému radu ťažkostí, ktoré nás nútia vrátiť sa k tomu, čo je naozaj vážne. To je pravý význam skúšok, ktorými prechádzame. Prinútia nás, aby sme sa vrátili k tomu, čo je podstatné. Je potrebné nasledovať Krista, žiť ako On a nie tak, ako chce tento svet. Našou jedinou nádejou je Kristus a nie akési úspechy či zdanie, ani počty veriacich. Otázka je, či zohľadňujeme svoju vieru alebo dovoľujeme, aby nás ovládlo zosvetštenie, ktoré obracia navnivoč naše svedectvo."

Vo svojom poslednom príhovore na zasadnutí francúzskeho episkopátu venoval arcibiskup Pontier pozornosť tiež hnutiu Žltých viest, ktoré je výrazom nepokoja veľkej časti francúzskych obyvateľov. Príčin je veľa: rastúce nerovnosti, nezamestnanosť, marginalizácia niektorých regiónov, klesajúce mzdy, ktoré nestačia na obživu. Marseillský metropolita odsúdil prejavy násilia, ku ktorým prišlo počas niekoľkých protestov, ale zdôraznil potrebu zohľadnenia hlasov tých najslabších. Zároveň poukázal na to, že Žlté vesty je hnutie vyrastajúce zdola a nestotožňuje sa so žiadnou politickou stranou, čo svedčí o veľkej nedôvere v politiku. Preto je potrebné nájsť nový spôsob ako vládnuť, povedal metropolita Marseille na zasadnutí v Lurdoch.

( TK KBS, RV CZ, ml; pz ) 20190403020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]