[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Osobitný vyslanec EÚ Ján Figeľ prijal odchádzajúcu riaditeľku ACN
P:3, 29. 03. 2019 11:02, DOM

Bratislava 29. marca (TK KBS) Osobitný vyslanec EÚ pre podporu slobody náboženstva alebo viery vo svete Ján Figeľ prijal v Bratislave Martinu Hatokovú, riaditeľku národnej kancelárie pápežskej nadácie ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Keďže Martina Hatoková končí vo svojej funkcii, vyjadril jej poďakovanie za spoluprácu a za osobný prínos pre charitatívnu a pastoračnú pomoc vo svete, predovšetkým za úspešné kampane pre ľudí v Sýrii, Iraku a Indii.

Za dva roky slovenská kancelária ACN prijala od pravidelných a jednorazových darcov vyše 400 tisíc eur. Najväčší objem bol určený na projekty na Blízkom východe, kde kresťanské komunity v uplynulých rokoch trpeli hlavne kvôli vojnovým konfliktom a terorizmu. Podľa Martiny Hatokovej je Slovensko vnímavé aj na otázky núdze, chudoby a náboženského prenasledovania vo svete, a je preto potrebné naďalej na ne pravdivo upozorňovať a zároveň podnikať konkrétne a transparentné kroky na ich zmiernenie alebo elimináciu.

Pri tejto príležitosti Ján Figeľ ocenil celkové pôsobenie nadácie ACN vo vyše 150 krajinách, zvlášť  v krízových oblastiach súčasného sveta. „ACN patrí k najspoľahlivejším humanitárnym charitatívnym organizáciám, s ktorými som mal možnosť doteraz spolupracovať na Blízkom východe, v južnej Ázii a subsaharskej Afrike. Pravidelné dvojročné správy ACN o stave náboženskej slobody vo svete sú považované za veľmi profesionálne.”

Ako dodal Ján Figeľ, spomínaná organizácia pomáhala kedysi aj utečencom z Československa a pri obnove cirkevných a charitatívnych zariadení v našej krajine: „Pápežská nadácia u nás v minulosti známa ako Kirche in Not, poskytla veľa pomoci pre našich ľudí v čase komunizmu a po jeho páde. Teraz je Slovensko slobodné a môže silnejšie prejaviť svoju solidaritu s trpiacimi vo svete”. 

Pomoc ACN je zameraná na vo svete na pastoračnú pomoc pre kresťanské rodiny a organizácie, zvlášť pre nemocnice a školy, ale zároveň slúži v ekumenickej otvorenosti všetkým núdznym.

TK KBS informovala Anna Gareková( TK KBS, aga; ml ) 20190329024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]