[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 27. 07. 2021   Meniny má Božena       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pri Teologickej fakulte KU vzniklo Centrum na ochranu maloletých
P:3, 13. 03. 2019 13:49, DOM

Košice 13. marca (TK KBS) Pri Teologickej fakulte (TF) v Košiciach Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku vzniklo Centrum na ochranu maloletých (COM). Sídliť bude na Hlavnej 91 v Košiciach.

"Dňa 28.2.2019 vzniklo schválením Štatútu Akademickým senátom TF KU a vydaním dekrétu dekana TF KU Centrum na ochranu maloletých (COM) pri Teologickej fakulte Košice, Katolíckej univerzity v Ružomberku. Centrum na ochranu maloletých je pracoviskom TF KU pričom jeho činnosť je viazaná na štatút a predpisy Katolíckej univerzity," avizuje webstránka Katolíckej univerzity.

Medzi cieľami jeho činnosti bude príprava a rozvoj programov prevencie pre rôzne pastoračné, vzdelávacie a formačné prostredie v oblasti zneužívania detí a adolescentov, podpora a realizácia interdisciplinárneho výskumu v oblasti sexuálneho zneužívania detí a adolescentov a výcvikové a vzdelávacie aktivity v psychologickej, pedagogickej a duchovnej oblasti ohľadne sexuálneho zneužívania detí a adolescentov. Venovať sa tiež bude vzdelávaniu v oblastiach, na ktoré sa vzťahujú ciele COM, ďalej auditu rizikových faktorov a príprava konceptu vytvárania bezpečného prostredia pre deti a mládež, organizovaniu špecializovanej pomoci obetiam sexuálneho zneužívania, pomoci rodinám, komunitám a farnostiam, vedeniu diagnostiky a terapie osôb podozrivých zo sexuálneho zneužívania a posudzovanie rizikových faktorov páchateľov zneužívania, aktivitám a prekonanie manželských, rodinných a komunitných ťažkostí, ktoré vedú k zneužívaniu moci vrátane sexuálneho zneužívania a propagácii a organizácia dobrovoľníctva v danej oblasti. "Centrum na ochranu maloletých realizuje svoje ciele prostredníctvom organizovania kurzov v rámci postgraduálneho vzdelávania na prevenciu sexuálneho zneužívania detí a mladistvých, ako aj realizáciou tematických školení pre rôzne profesionálne skupiny a dobrovoľníkov, organizáciou konferencií, zasadnutí, sympózií, seminárov a workshopov. COM spolupracuje s rôznymi organizáciami a vedeckými inštitúciami v oblasti cieľov jeho činnosti," avizuje stránka.

Centrum na ochranu maloletých povedie riaditeľ COM Andrej Kačmár. Dekan TF KU ho menoval na 5-ročné funkčné obdobie. Členovia COM sú prijatí a menovaní dekrétom dekana TF KU na návrh riaditeľa pričom svoju činnosť vykonávajú bez nároku na odmenu. Členovia pozostávajú z osôb, ktoré sú kompetentné v rôznych oblastiach, ktorými sa COM zaoberá. Spomedzi členov COM menuje riaditeľ tajomníka, ktorému je zverená úloha pomáhať riaditeľovi pri organizácií aktivít a činností v súlade so schválenými Štatútmi COM. Bližšie informácie je možné získať na adrese: ochranamaloletychtf@ecclesia.sk

Zdroj: Katolícka univerzita v Ružomberku

( TK KBS, ku, ml; pz ) 20190313039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]