[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najvyšší náboženskí predstavitelia sa stretli s predsedom vlády SR
P:3, 04. 03. 2019 10:55, PRE

Badín 4. marca (TK KBS) Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Badíne bol dnes, v pondelok 4. marca 2019, dejiskom historicky druhého stretnutia najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR. Zúčastnil sa na ňom aj predseda vlády SR Peter Pellegrini. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) zastúpili štyria arcibiskupi, piati biskupi a členovia sekretariátu KBS.

Stretnutie na tému "Cirkev a štát" sa začalo ekumenickou modlitbou. Takmer 50 zástupcov cirkví a náboženských spoločností privítal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský a predseda Ekumenickej rady cirkvi Miloš Klátik. Nasledovalo vystúpenie a diskusia s predsdom vlády SR Petrom Pellegrinim. Hovorili spolu o viacerých témach, ktoré sa týkajú vzájomného vzťahu cirkvi a štátu.

Badin, cirkvi

V programe nasledovali tri prednášky. O postavení cirkví a náboženských spoločností v právnom poriadku SR hovoril prof. Ján Svák. O tom, ako zabezpečiť dôstojnosť ľudskej osoby v právnom systéme SR Patrik Daniška. Záverečná prednáška patrila Jane Michaličkovej zo Sekretariátu Konferencie biskupov Slovenska, hovorila o tzv. genderovej ideológii v aktuálnych politikách Európskej únie. V závere predstavitelia kresťanských cirkví prijali spoločné vyhlásenie.

PLNÉ ZNENIE vyhlásenia je TU

Na stretnutí sa zúčastnili predstavitelia Rímskokatolíckej cirkvi, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Gréckokatolíckej cirkvi, Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR, Pravoslávnej cirkvi, Reformovanej kresťanskej cirkvi, Cirkvi bratskej, Evanjelickej cirkvi metodistickej, Bratskej jednoty baptistov, Starokatolíckej cirkvi, Apoštolskej cirkvi na Slovensku, Cirkvi adventistov siedmeho dňa a Cirkvi československej husitskej.

Stretnutie na najvyššej pracovnej úrovni nadväzuje na sériu viacerých pracovných rokovaní najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR.

Pripravila ho Konferencia biskupov Slovenska a Ekumenická rada cirkví na Slovensku.

K správe bolo vydané FOTO

-

Aktualizované

( TK KBS, ml; ml ) 20190304015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]