[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 07. 2021   Meniny má Anna, Hana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najvyšší náboženskí predstavitelia sa stretli s predsedom vlády SR
P:3, 04. 03. 2019 10:55, PRE

Badín 4. marca (TK KBS) Kňazský seminár sv. Františka Xaverského v Badíne bol dnes, v pondelok 4. marca 2019, dejiskom historicky druhého stretnutia najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR. Zúčastnil sa na ňom aj predseda vlády SR Peter Pellegrini. Konferenciu biskupov Slovenska (KBS) zastúpili štyria arcibiskupi, piati biskupi a členovia sekretariátu KBS.

Stretnutie na tému "Cirkev a štát" sa začalo ekumenickou modlitbou. Takmer 50 zástupcov cirkví a náboženských spoločností privítal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský a predseda Ekumenickej rady cirkvi Miloš Klátik. Nasledovalo vystúpenie a diskusia s predsdom vlády SR Petrom Pellegrinim. Hovorili spolu o viacerých témach, ktoré sa týkajú vzájomného vzťahu cirkvi a štátu.

Badin, cirkvi

V programe nasledovali tri prednášky. O postavení cirkví a náboženských spoločností v právnom poriadku SR hovoril prof. Ján Svák. O tom, ako zabezpečiť dôstojnosť ľudskej osoby v právnom systéme SR Patrik Daniška. Záverečná prednáška patrila Jane Michaličkovej zo Sekretariátu Konferencie biskupov Slovenska, hovorila o tzv. genderovej ideológii v aktuálnych politikách Európskej únie. V závere predstavitelia kresťanských cirkví prijali spoločné vyhlásenie.

PLNÉ ZNENIE vyhlásenia je TU

Na stretnutí sa zúčastnili predstavitelia Rímskokatolíckej cirkvi, Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Gréckokatolíckej cirkvi, Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR, Pravoslávnej cirkvi, Reformovanej kresťanskej cirkvi, Cirkvi bratskej, Evanjelickej cirkvi metodistickej, Bratskej jednoty baptistov, Starokatolíckej cirkvi, Apoštolskej cirkvi na Slovensku, Cirkvi adventistov siedmeho dňa a Cirkvi československej husitskej.

Stretnutie na najvyššej pracovnej úrovni nadväzuje na sériu viacerých pracovných rokovaní najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR.

Pripravila ho Konferencia biskupov Slovenska a Ekumenická rada cirkví na Slovensku.

K správe bolo vydané FOTO

-

Aktualizované

( TK KBS, ml; ml ) 20190304015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]