TK KBS

Dnes je sobota 11. 07. 2020   Meniny má Milota       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Konfrencia vyšších rehoľných predstavených: Budúcnosť reholí je v spolupráci
P:3, 28. 02. 2019 10:52, DOMBratislava 28. februára (TK KBS) V línii tejto myšlienky sa v dňoch 25.-26. februára 2019 zástupcovia vedenia Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS) P. Václav Hypius, CSsR, predseda KVRPS, sr. Petra Sičáková, SSNPM, zástupkyňa predsedu KVRPS a tajomníčka Konferencie sr. Jana Kurkinová, FMA stretli s predstaviteľmi cirkevného ako aj verejného života.

V Košiciach navštívili vladyku Milana Chautura, CSsR, predsedu Rady pre inštitúty zasväteného života a spoločností apoštolského života pri KBS, oboznámili ho s rozbehom spoločnej Konferencie, podrobne hovorili o jej organizačnej štruktúre, o víziách a projektoch na posilnenie vzájomnej spolupráce medzi jednotlivými inštitútmi zasväteného života ako aj o možných cestách spolupráce smerom k iným – v rámci Cirkvi i spoločnosti.

Na druhý deň sa v priestoroch apoštolskej nunciatúry v Bratislave stretli s apoštolským nunciom na Slovensku Mons. Giacomom Guidom Ottonellom. V priateľskej atmosfére mu predstavili aktuálne témy zasväteného života na Slovensku, priblížili uskutočnené kroky smerujúce k zjednoteniu konferencií ako aj rozbeh novej KVRPS. Rehoľníci hovorili aj o situácii povolaní, o sociálnej oblasti a tiež o úsilí posilňovať siete spolupráce v rámci Cirkvi na Slovensku.  

V rámci oboznamovania s novou realitou spojenou so zriadením spoločnej Konferencie zástupcovia vedenia KVRPS uskutočnili stretnutie aj na Ministerstve kultúry SR, kde sa stretli s riaditeľom cirkevného odboru JUDr. Jánom Juranom. V rámci stretnutia sa dotkli témy priorít Konferencie na najbližšie 3 roky, ako aj otázky registrácii rehoľných inštitútov a ďalších záležitostí týkajúcich sa reholí.

KVRPS je cirkevná organizácia, ktorá združuje vyšších rehoľných predstavených mužských a ženských rehoľných inštitútov a spoločností apoštolského života na Slovensku. V súčasnosti má 76 členov, ktorí zastupujú 45 ženských a 28 mužských rehoľných spoločností.

TK KBS informovala Jana Kurkinová( TK KBS, kr; pz ) 20190228024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020