[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 02. 08. 2021   Meniny má Gustáv       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V belgickom Gente sa stretol riadiaci výbor Európskeho laického fóra
P:3, 25. 02. 2019 10:05, ZAH

Gent/ Belgicko 25. februára (TK KBS) V karmelitánskom kláštore v belgickom Gente sa v dňoch 22. až 24. februára uskutočnilo pracovné stretnutie riadiaceho výboru Európskeho laického fóra (ELF). Medzi ťažiskovými bodmi, ktoré sedemčlenný výbor riešil, boli: príprava Študijného stretnutia ELF v roku 2020, príprava stretnutia predsedov národných výborov laikov, čiže reprezentantov členských organizácií ELF, spolupráca s inými európskymi organizáciami najmä COMECE, CCEE, IXE (Iniciatíva kresťanov za Európu, ECC (Európsky kresťanský konvent) a riešenie budúcej inovovanej webstránky.

Najväčší priestor pracovnej diskusie bol venovaný príprave témy budúceho Študijného stretnutia. Členovia riadiaceho výboru sa zhodli na tom, že súčasná Európa potrebuje od kresťanov predovšetkým svetlo živej viery, ktorá dá každodennosti - teda každodenným povinnostiam, problémom i radostiam hlboký, napĺňajúci zmysel. Karl Rahner už pred polstoročím povedal, že kresťan budúcnosti bude mystikom alebo nebude vôbec. Európa potrebuje do života jednotlivcov i spoločnosti priniesť viac nádeje a dôvery v budúcnosť. Toto je schopná dať iba autentická, žitá, kresťanská viera. Predbežný názov témy znie: Každodenný život je jediné, čo máme (Everyday life is all we have). Návrh v júni posúdia predsedovia národných výborov laikov.

Členovia riadiaceho výboru konštatovali, že aj v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu vnímajú náročnosť stavu súčasnej Európy. Súčasne pozitívne ocenili atmosféru rokovania – spoločnú zodpovednosť a ochotu vzájomne sa počúvať. Dáva im to nádej, že ELF dokáže svojím dielom prispieť k tomu, aby kresťania v Európe boli v spoločnosti hrdí a vďační za dar viery a hľadali spôsoby, ako sa o tento dar deliť so svojimi bratmi a sestrami. Členom riadiaceho výboru zastupujúci krajiny strednej a výchovnej Európy je Pavol Kossey, podpredseda Fóra kresťanských inštitúcii.

TK KBS informoval Pavol Kossey

( TK KBS, pko, pz ) 20190225020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]