[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Otcovej stodole vo Vazči sa uskutoční Celoslovenská rada ZKSM
P:3, 15. 02. 2019 10:05, DOM

Spišská Nová Ves 15. februára (TK KBS) Vo Važci sa dnes večer začína Celoslovenská rada ZKSM. V Otcovej stodole sa stretnú vedúci oblastných centier a ich zástupcovia z celého Slovenska, aby spoločne rozhodovali o ďalšom smerovaní ZKSM a zároveň strávili víkend budovaním vzájomných vzťahov.

Celoslovenská rada (CSR) je najvyšším orgánom ZKSM, ktorý sa stretáva štyrikrát v roku. Tri stretnutia prebiehajú s vedúcimi oblastných centier a jedno stretnutie je určené aj pre vedúcich spoločenstiev v regiónoch. „Februárová CSR je prvým stretnutím tímu ZKSM so všetkými vedúcimi oblastných centier v tomto kalendárnom roku. Nosnú časť programu tvorí sobotná celodenná pracovná časť, no celé toto pracovné stretnutie je doplnené modlitbou, svätou omšou, motivačným slovom predsedu i spoločenským neformálnym programom,“ hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM.

V 23 oblastných centrách ZKSM prebehli voľby vedúcich oblastných centier, ktoré sa budú v priebehu CSR potvrdzovať a vedúcim budú slávnostne udelené menovacie dekréty. Počas programu sa bude schvaľovať účtovná závierka za rok 2018 ako aj nový strategický plán ZKSM na roky 2019 - 2022. Vedúci oblastných centier schvália regranting na tento rok, teda prerozdelenie dotácie z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu a budú tiež diskutovať už o novom regrantingovom systéme na rok 2020.

V tomto roku sa ZKSM rozhodlo špeciálne oceniť a vyzdvihnúť službu a aktivity svojich dobrovoľníkov zo spoločenstiev ZKSM za rok 2018. Preto pre členov pripravili ocenenie s názvom "ĽUDIA DOBREJ VÔLE". „Všetci naši členovia, mali jedinečnú príležitosť nominovať svojich priateľov, alebo svoje spoločenstvo, na získanie tejto ceny a vyzdvihnúť ich jedinečnú službu a činnosť v roku 2018. Toto ocenenie sa bude udeľovať v dvoch kategóriách: Dobrovoľník roka 2018, Dobrovoľnícka aktivita roka 2018. Prišlo nám spolu 19 nominácii. Slávnostné vyhlásenie výsledkov ocenenia Ľudia dobrej vôle prebehne práve na tomto zasadnutí CSR,“ hovorí Martin Janus.

ZKSM sa už dvadsaťosem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl, či nového rozvojového programu UpGrade. K projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová( TK KBS, mta; ml ) 20190215018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]