TK KBS

Dnes je utorok 22. 09. 2020   Meniny má Móric       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Organizátori pochodu za život sú za novelizáciu "potratového" zákona
P:3, 06. 02. 2019 15:05, DOMBratislava 6. februára (TK KBS) Organizátori 3. národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave, vydali vyhlásenie na podporu novelizácie potratového zákona v prospech zlepšenia ochrany života.

Svojim vyhlásením podporujú “všetky návrhy na úpravu zákonov, ktoré zlepšia ochranu tehotných matiek a ich nenarodených detí pred potratmi. Umelý potrat zabíja dieťa a ubližuje matke fyzicky i psychicky, na čo sa nemôžeme nečinne prizerať. V aktuálnej situácii podporujeme najmä tie návrhy, ktoré odstránia usmrcovanie detí bez udania dôvodu, čo má podľa prieskumov podporu väčšiny obyvateľstva. Odmietame diskrimináciu detí, ktorých jedinou vinou je, že zatiaľ nenarástli do takej veľkosti, aby ich chránil zákon.”

„Chceme Slovensko, v ktorom existuje úcta k človeku a jeho životu, v ktorom nebudú žiadne potraty. K tejto vízii smerujeme aj postupnými zlepšeniami súčasnej barbarskej potratovej praxe s koreňmi v období, kedy vládla komunistická strana. Preto podporujeme aj čiastkové kroky smerujúce k tomuto ideálu v oboch návrhoch či poslanca Vašečku alebo v opätovne podanom návrhu,“ povedal Tomáš Kováčik z tímu Národného pochodu za život. Ako organizátori dvoch masových verejných zhromaždení, ktoré podľa odhadov navštívilo až 85 000 občanov, vyzvali poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby hlasovali za predložené návrhy na zlepšenie zákonnej ochrany nenarodených a ich matiek pred potratom.

- -

Vyhlásenie Národného pochodu za život za zlepšenie ochrany nenarodených detí a ich matiek úpravou potratového zákona


Snívame o Slovensku, kde vládne dobroprajnosť, vzájomná úcta a spravodlivosť. Chceme krajinu, v ktorej je dôsledne chránený život a dôstojnosť každého človeka od počatia po prirodzenú smrť, v ktorej sa preukazuje solidarita a pomoc najmä tým najbiednejším, najzraniteľnejším a najnevinnejším. Kde sa robí všetko pre to, aby sa mohlo narodiť každé počaté dieťa, systematicky sa podporuje rodina a rodičovstvo je náležite oceňované. Chceme štát, ktorý proaktívne spolupracuje s pro-life organizáciami, ktoré pomáhajú tehotnej matke v ťažkej životnej situácii. Chceme Slovensko, kde vládne vzájomná pomoc a nikto sa necíti opustený a zbytočný.

Preto ako organizátori Národného pochodu za život podporujeme všetky návrhy na úpravu zákonov, ktoré zlepšia ochranu tehotných matiek a ich nenarodených detí pred potratmi. Umelý potrat zabíja dieťa a ubližuje matke fyzicky i psychicky, na čo sa nemôžeme nečinne prizerať. V aktuálnej situácii podporujeme najmä tie návrhy, ktoré odstránia usmrcovanie detí bez udania dôvodu, čo má podľa prieskumov podporu väčšiny obyvateľstva. Odmietame diskrimináciu detí, ktorých jedinou vinou je, že zatiaľ nenarástli do takej veľkosti, aby ich chránil zákon.

Z týchto dôvodov vyzývame poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby hlasovali za predložené návrhy zlepšujúce zákonnú ochranu nenarodených detí a ich matiek pred potratom.

Bratislava, 6. 2. 2019

- -

Národné pochody za život v Bratislave a v Košiciach boli vo svojom čase najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Do hlavného mesta prišlo pred tromi rokmi na pochod manifestovať za ochranu každého ľudského života od počatia po prirodzenú smrť podľa odhadov až 85 000 občanov. Pochod v Bratislave nadviazal na prvý rovnako úspešný Národný pochod za život v Košiciach z roku 2013. Tretí Národný pochod za život sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave.

Zdroj: Národný pochod za život / Tomáš Kováčik( TK KBS, tko; ml ) 20190206026   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020