TK KBS

Dnes je streda 23. 09. 2020   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícka univerzita otvorila svoje brány v Ružomberku a Košiciach
P:3, 06. 02. 2019 13:01, DOMRužomberok/Košice 6. februára (TK KBS) Aj tento rok sa 5. februára otvorili pre záujemcov o štúdium, ale aj širokú verejnosť brány Katolíckej univerzity v Ružomberku na všetkých jej štyroch fakultách - filozofickej, pedagogickej, teologickej (v Košiciach) a na fakulte zdravotníctva. Návštevníci si mohli osobne obzrieť priestory a vybavenie fakúlt a zároveň spoznať vyučujúcich a študentov na jednotlivých katedrách.

V Ružomberku návštevníkov privítala v Aule sv. Jána Pavla II. prorektorka pre vzdelávanie Mariana Magerčiaková, ktorá predstavila možnosti štúdia na Katolíckej univerzite v Ružomberku, služby poskytované v spojitosti so štúdiom a voľnočasové aktivity. Možnosti a dôvody prečo študovať na Filozofickej fakulte prezentoval Miroslav Maňák a širokú paletu možností štúdia na Pedagogickej fakulte ponúkla prodekanka pre zahraničné vzťahy a public relations Markéta Rusnáková.
Po úvodnom otvorení podujatia program pokračoval priamo na príslušných fakultách, kde sa záujemcovia mohli stretnúť so zástupcami jednotlivých katedier a študentmi, ktorí mohli záujemcom podať autentické informácie nie len o štúdiu. Okrem fakúlt bola otvorená pre všetkých návštevníkov aj Univerzitné pastoračné centrum, Univerzitná knižnica a Poradenské centrum, či rozhlasové a televízne štúdio, ktoré sa nachádza v jej priestoroch.

Záujemcovia si tak mohli vyskúšať moderovanie v rozhlasovom a televíznom štúdiu, absolvovať exkurziu v laboratóriách a ateliéroch, ale aj aktivity na mnohých workshopoch na pedagogickej a filozofickej fakulte. Fakulta zdravotníctva ponúkla možnosť rôznych vyšetrení, ale aj ukážku vedenia pôrodu na simulátore. Teologická fakulta, ktorá bola otvorená už po 16-krát, poodhalila poklady historickej knižnice a seminárneho kostola.

Najväčší záujem v Košiciach bol o informácie o možnostiach kombinovaného štúdia v odbore sociálna práca, teológia a náuka o rodine a tiež aj možnostiach doplňujúceho pedagogického štúdia, možnostiach ich uplatnenia, ale aj o dištančnú (externú) formu štúdia. Veľkým prínosom boli aj osobné svedectvá už súčasných študentov TF KU, ktorí sa aktívne zapojili do dňa otvorených dverí 2019.

Zdroje: Katolícka univerzita v Ružomberku / Dekanát TF KU( TK KBS, ku; ml ) 20190206024   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020