TK KBS

Dnes je pondelok 28. 09. 2020   Meniny má Václav       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi USA na duchovnej obnove pod vedením pápežského kazateľa
P:3, 03. 01. 2019 14:05, ZAHUSA 3. januára (RV) V stredu 2. januára sa v americkom Mundeleine v arcidiecéze Chicago začala týždňová duchovná obnova pre biskupov USA. Biskupi sa utiahli k modlitbe na výzvu pápeža Františka v súvislosti so škandálom zneužívaní, ktorý zasiahol Cirkev v USA. Duchovnú obnovu z vôle Svätého Otca vedie pápežský kazateľ, kapucínsky páter Raniero Cantalamessa.

Ústrednou myšlienkou meditácií sú slová Markovho evanjelia: «Vtedy ustanovil Dvanástich, aby boli s ním a aby ich posielal kázať» (Mk 3,14).

Páter Cantalamessa pre agentúru amerických biskupov Catholic News Service uviedol: „Svätý Otec ma požiadal o disponibilitu viesť duchovné cvičenia pre túto konferenciu biskupov, aby biskupi, vzdialení od svojich každodenných povinností, v atmosfére modlitby a ticha a v osobnom stretnutí s Pánom, mohli prijať silu a svetlo Ducha Svätého, aby našli správne riešenia problémov, ktoré dnes sužujú Cirkev USA“.

Predseda Konferencie biskupov USA kardinál Daniel DiNardo vyjadril vďačnosť Svätému Otcovi, za to, že im poskytol pápežského kazateľa:

„Som vďačný Svätému Otcovi za to, že pozval biskupov i mňa stiahnuť sa a vstúpiť do tohto času načúvania Bohu, zatiaľ čo sa snažíme odpovedať na intenzívne otázky, ktoré nás očakávajú v budúcich týždňoch a mesiacoch. Pokorne prosím laikov, našich kňazov i rehoľníkov o vaše modlitby za mojich bratov biskupov i za mňa, zatiaľ čo sa spájame v solidarite, aby sme hľadali múdrosť a vedenie Ducha Svätého. Modlite sa aj za obete sexuálnych zneužívaní, aby ich utrpenie slúžilo pre posilnenie nás všetkých v ťažkej úlohe vykoreniť hrozné zlo z našej Cirkvi a z našej spoločnosti, aby sa toto utrpenie už nikdy neopakovalo.“

Sám pápež František vo svojom Liste Božiemu ľudu z 20. augusta 2018 všetkých žiada o modlitbu a pokánie ako odpoveď a spôsob boja proti zlu zneužívaní v Cirkvi.

V termíne 21. – 24. februára Svätý Otec zvolal do Vatikánu predsedov biskupských konferencií celého sveta, aby sa spoločne venovali prevencii zneužívania v Cirkvi.( TK KBS, RV zk; ml ) 20190103023   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020