TK KBS

Dnes je streda 01. 04. 2020   Meniny má Hugo       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Paname už vyrábajú spovednice, papamobil zapožičali z Kolumbie
P:3, 29. 12. 2018 18:02, ZAHPanama 29. decembra (RV) V Paname vrcholia prípravy na januárové Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa začnú už o tri týždne, od 22. do 27. januára 2019. Organizátori predstavili mobilnú aplikáciu pre účastníkov s názvom „Follow JC Go“ ako aj interaktívnu výstavu „Cristonautas“. Panamskí remeselníci vyrábajú spovednice pre „Park odpustenia“ a na miesto už dorazil aj papamobil zapožičaný z Kolumbie.

Svätý Otec bude v Paname používať papamobil, ktorý zapožičala Konferencia biskupov Kolumbie. Vozidlo sa už nachádza v Paname, dňa 26. decembra ho panamskej polícii odovzdal zástupca spomínanej biskupskej konferencie.

Predstavili aplikáciu „Follow JC Go“ pre SDM v Paname

Spomínaná aplikácia „Follow Jesus Christ and Go!“ – čiže v preklade „Nasleduj Ježiša Krista a choď!“ – je bezplatná aplikácia vo forme virtuálnej videohry, ktorá využíva geolokáciu alebo GPS a je vyvinutá pre zariadenia iOS a Android. Ide o náboženskú vzdelávaciu hru, ktorej cieľom je putovanie a hľadanie ulíc a miest, pri ktorom človek stretne biblické postavy, Pannu Máriu, svätých, blahoslavených i žijúce osobnosti dneška, aby tak vytvorili evanjelizačný tím, takzvaný eTeam. Aplikácia bude dostupná v piatich jazykoch: angličtine, španielčine, portugalčine, taliančine a francúzštine. Verejnosti ju predstavili na pôde Dikastéria pre laikov, rodinu a život v Ríme.

Tematický park SDM „Kristoplavci“

Nadácia Ramóna Paného v sídle spomínaného dikastéria okrem novej aplikácie predstavila aj takzvaný tematický park „Cristonautas“ (Kristoplavci) pre mladých počas SDM v Paname, kde budú mať napríklad možnosť virtuálne spoznať sedem Ježišových zázrakov. Mladí tu budú môcť stráviť čas rekreácie v prítomnosti hudobných skupín a budú sa môcť zúčastniť na konkurze nazvanom „Xto Music“, ktorého cieľom je „dať do služby Pánovi tie najlepšie hudobné talenty spomedzi mladých na SDM v Paname a podnecovať tak novú evanjelizáciu prostredníctvom hudobného umenia“.

Ďalšou možnosťou pre mladých bude v tematickom parku účasť na konkurze maľby „Xto Painting“, ktorej cieľom bude vytvoriť zvolenou umeleckou technikou maľbu inšpirovanú oficiálnou témou SDM 2019, ktorou je Zvestovanie Panne Márii.
Spovednice pre panamské SDM vyhotovia ľudia z väzníc

Chystajú sa už aj spovednice, ktoré budú použité počas Svetových dní mládeže v takzvanom „Parku odpustenia“ v hlavnom meste Panama, kde sa uskutoční festival mladých. Vyrába ich 35 panamských väzňov. Ide celkovo o 250 spovedníc v dvoch rozličných modeloch inšpirovaných logom Svetových dní mládeže.

„Aj keď nebudeme môcť byť prítomní, cítime, že robíme niečo veľmi dôležité; a ďakujeme Bohu za príležitosť, ktorá bola daná nám – osobám s odňatou slobodou – dať náš príspevok tak dôležitej misii, akou je SDM“ – uviedol pre agentúru SIR jeden z väzňov.( TK KS, RV zk; ml ) 20181229004   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 333 x

[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020