TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2019   Meniny má Alfréd       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Top témy
Všetky
Pápež v Rumunsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny uverejňujú tretí diel obnovy s bl. Annou Kolesárovou
P:3, 12. 12. 2018 07:30, DOMBratislava 12. decembra (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny v reportáži približujú, ako veriaci v Hubošovciach neďaleko Sabinova slávia roráty. Rorátne sväté omše sa slúžia už od nepamäti, no vo farskom Kostole svätého Juraja v Hubošovciach nemajú dlhú históriu. „Ja si pamätám roráty len z detstva. Celé roky u nás neboli. Sme radi, že sa to pred tromi rokmi opäť obnovilo,“ hovorí farníčka Mária. „Prichádzajú aj deti, aj mladí z celej farnosti. Kto môže, ten príde,“ dodáva a Katolícke noviny sa o tom naozaj presvedčili.

Vysvetľujú, prečo v prvej Československej republike chceli náboženstvo nahradiť humanizmom. Protikatolícke nálady po vzniku Československa zaskočili skupinu kňazov okolo Andreja Hlinku. Česká strana totiž nezobrala na vedomie religiozitu Slovenska a podcenila aj to, že o vytvorenie samostatného štátu sa usilovala vo veľkej miere časť slovenského katolíckeho duchovenstva.

Uverejňujú tretí diel Adventnej duchovnej obnovy s blahoslavenou Annou Kolesárovou, tentoraz pod názvom: Láska prichádza ako dar. Nikto nie je taký chudobný, aby nemal čo darovať. Anna sa stala darom nielen pre Boha ako obeta čistej ľúbeznej vône, ale aj pre všetkých, ktorí ju prosia o pomoc. Jej obeta života nás učí obetovať sa pre iných a povzbudzuje nás, aby sme sa stali ochrancami hodnôt, pre ktoré zomrela. Stala sa duchovným darom pre všetkých, orodovníčkou, priateľkou, spoločníčkou a dcérou našich rodín.

Predstavujú učiteľku Luciu Dovalovú, ktorá sa v Badíne so žiakmi tamojšej základnej školy venuje takmer zabudnutej technike modrotlače. „V tomto čase mi prišiel potvrdzujúci e-mail z Ministerstva kultúry na žiadosť o pridelenie značky Európsky rok kultúrneho dedičstva 2018 pre našu aktivitu Modrotlač na základnej škole,“ prezrádza Lucia Dovalová a neskrýva svoju radosť.

Spomínajú na hudobného skladateľa Bartolomeja Urbanca, ktorý sa narodil pred sto rokmi. Prešiel postupnou hlbokou konverziou od oslavy budovateľských počinov socializmu - až po návrat k stále platným životným pravdám, kde darcom všetkých talentov je Boh a skutočný umelec ho vníma ako spoluautora každého vydareného diela.

Katolícke noviny radia, ako sa čo najlepšie možno pripraviť na sviatočné cestovanie. Preplnené cesty, vlaky či autobusy sú každoročne skúškou nervov. Prinášame vám tipy dopravného analytika Jozefa Drahovského, ako sa vyhnúť stresovým situáciám a čo robiť, keď sa musíte vydať na cestu v najexponovanejšom čase.

Rozprávajú sa s Pavlom Škriniarom z Ekonomickej univerzity o tom, čo si treba zvážiť pred zadlžením. Tisíce Slovákov sa totiž každoročne pred Vianocami zadlžujú, aby sebe a rodine dopriali hojné sviatky. Cena za nerozvážne zobratý úver však môže byť vysoká.

Približujú príbeh malej haitskej školáčky Ruth, ktorá môže navštevovať školu vďaka slovenským darcom a projektu Slovenskej katolíckej charity Adopcia na diaľku®.

V rubrike Deťom vám ponúkame ďalšie časti adventnej vystrihovačky Jesseho strom, ktorá približuje rodokmeň Pána Ježiša.

V seriáli Adventné putovanie literatúrou nájdete úryvok z diela Astrid Lindgrenovej Deti z Bullerbynu.

TK KBS informovala Zuzana Artimová( TK KBS, za; ml ) 20181212016   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 145 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019