[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 05. 2021   Meniny má Bonifác       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Depaul vyzýva ľudí, aby boli podporovateľmi postelí v ich zariadeniach
P:3, 05. 12. 2018 09:58, DOMBratislava 5. decembra (TK KBS) Organizácia Depaul Slovensko vyzýva ľudí, aby prispeli finančne a stali sa podporovateľmi postelí v ich zariadeniach. Urobiť tak môžu podporou nového projektu s názvom Adoptuj s posteľ - zachrániš život. Vďaka tomu sa bude môcť organizácia lepšie pripraviť na tuhé mrazy a pomôcť ešte viac ľuďom.

 „Stretávame sa s tým, že ľudia neradi prispievajú priamo ľuďom na ulici, pretože sa boja, ako budú ich peniaze použité. Preto tu máme adopciou postelí, kde garantujeme, že peniaze darcov pomôžu na 100 % a premeníme ich na teplo, jedlo a sociálnu starostlivosť,“ vysvetlil Jozef Kákoš (na snímke), riaditeľ Depaul Slovensko. Depaul je najväčšou bratislavskou neziskovou organizáciou, ktorá pomáha ľuďom bez domova.

V praxi to znamená, že verejnosť si môže vybrať z troch rôznych balíčkov pomoci na webovej stránke www.adoptujsipostel.sk. Najdôležitejšia je pre organizáciu pravidelná podpora. Vďaka nej môžu pracovníci Depaul Slovensko riešiť nielen krízové situácie, ale s ľuďmi bez domova aj dlhodobejšie pracovať poskytnutím sociálnej práce, terénnej práce alebo pomôcť chorým klientom.

„Denne tak v špičke, ktorú každoročne zima prinesie, pomáhame takmer 320 ľuďom. Ďalších ľudí pravidelne monitorujeme v teréne, pretože obývajú rôzne chaty, kanalizačné šachty alebo iné miesta. Bez pomoci verejnosti by sme to nezvládli, preto prosíme nových podporovateľov, nech sa ku nám pridajú,“ uvidela sociálna pracovníčka Nikoleta Schillová.

Kruté chladné počasie trápi len v uliciach Bratislavy viac ako 5000 ľudí bez domova. Mnohí z nich sú chorí alebo starí, a aj preto nepriaznivému počasiu podľahnú. Ťažké obdobie začína aj pre organizácie, ktoré ľuďom bez domova pomáhajú.

„Pred 13 rokmi zamrzlo na ulici počas niekoľkých zimných týždňov viac než 20 ľudí. Vtedy sme si povedali, že sa to už nemôže stať a založili sme organizáciu Depaul Slovensko. Dnes máme 6 zariadení a denne pomáhame viac ako 250 ľuďom. Stále však máme pred zimou rešpekt, pretože našu pomoc potrebuje čoraz viac ľudí a naše možnosti sú obmedzené,“ povedal Jozef Kákoš, riaditeľ Depaul Slovensko.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahovú Nocľaháreň sv. Vincenta, kde poskytuje stravu a teplú posteľ, no klienti ju musia ráno opustiť. Okrem toho je pre klientov, ktorí sú vážne chorí alebo zoslabnutí, možnosť využiť Útulok sv. Luizy, kde majú celodennú starostlivosť a rovnako možnosť celodenného pobytu a pomoci vo forme sociálneho poradenstva dáva aj Útulok sv. Vincenta, a to pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu, vybavujú dôchodok alebo potrebujú inú pomoc. Okrem toho svojim klientom pomáha aj rôznymi projektmi, ako napríklad rozvojom pracovných zručností, upratovaním mestských častí a komunitnou prácou.

( TK KBS, dsl, ml; pz ) 20181205021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]