TK KBS

Dnes je sobota 26. 09. 2020   Meniny má Edita       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

KBS a židovská náboženská obec chystajú kolokvium s kard. Kochom
P:3, 03. 12. 2018 13:30, DOMBratislava 30. novembra (TK KBS) Predseda Pápežskej rady pre napomáhanie jednoty kresťanov pricestuje na Slovensko. Kardinál Kurt Koch, ktorý je zároveň predsedom Komisie pre vzťahy Katolíckej cirkvi so Židmi, príde na pozvanie Konferencie biskupov Slovenska a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike. Vystúpi na kolokviu Medzi Jeruzalemom a Rímom, ktoré sa uskutoční v utorok 4. decembra 2018 v Bratislave.

"Sme radi, že predseda jedného z vatikánskych dikastérii prijal naše pozvanie,” hovorí predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. “Návšteva pána kardinála je o to cennejšia, že prichádza v čase, keď budú u nás po prvýkrát vydané dokumenty o vzájomných vzťahoch medzi Katolíckou cirkvou a židovskou komunitou. Na spoločnom podujatí so židovskou náboženskou obcou ich oficiálne po prvýkrát predstavíme,” zdôrazňuje arcibiskup Zvolenský.

Ide o desať základných dokumentov židovsko-kresťanského dialógu: od Desiatich bodov zo Seelisbergu, ktoré stáli pri zrode Medzinárodnej rady kresťanov a židov, cez spisy učiteľského úradu Cirkvi až po vyhlásenie ortodoxných rabínov Medzi Jeruzalemom a Rímom.

“Táto publikácia je svedectvom o tom, ako naozaj o sebe navzájom uvažujú určujúce autority na oboch stranách. Môže pomôcť odstrániť rôzne dezinformácie vo vnútri komunít, oprieť sa o skutočnosť, podporiť otvorené spoznávanie a ďalšiu spoluprácu,” dodáva predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike Igor Rintel.

Kardinál Koch pricestuje v pondelok večer. V utorok vystúpi na kolokviu a večer sa zúčastní na oslave židovského sviatku svetiel Chanuka. Zo Slovenska do Vatikánu odcestuje v stredu ráno. Bude ho sprevádzať sekretár Komisie pre vzťahy Katolíckej cirkvi so Židmi P. Norbert Hofmann, SDB.

Kolokvium "Medzi Jeruzalemom a Rímom", ktoré sa uskutoční v utorok 4. decemra 2018 od 11:00 h do 13:00 h v Primaciálnom paláci v Bratislave, otvoria predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský a predseda ÚZZNO Igor Rintel. V programe vystúpi kardinál Koch, rabín Jehošua Ahrens z Centra židovsko-kresťanského porozumenia a spolupráce v Jeruzaleme a Lucia Hidvéghyová z Teologickej fakulty Trnavskej univerzity v Bratislave. Vstup na kolokvium je na pozvánky.( TK KBS, kbs, uzzno; ml ) 20181203037   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020