[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ZKSM podporilo dvadsaťdva projektov v rámci interného grantu ZKSM
P:3, 27. 11. 2018 09:15, DOM

Spišská Nová Ves 26. novembra (TK KBS) ZKSM v rámci interného grantového kola, ktoré vyhlásilo v marci tohto roka, podporilo 22 projektov. Ich realizácia prebehla do septembra. Jednotlivé projekty budú zverejnené na stránke www.zksm.sk.

Grantovú výzvu zverejňuje ZKSM každoročne a jej cieľom je motivácia spoločenstiev k dobrovoľníctvu a angažovanosti vo svojom okolí, povzbudenie mladých v spoločenstvách k spolupráci s inými spoločenstvami a organizáciami v regióne a tiež poukázanie na hodnotu a dôležitosť práce s mládežou. Tohtoročná výzva zahŕňala 5 oblastí: participácia, dobrovoľníctvo, zdravie a zdravý životný štýl, hodnota práce s mládežou a práca s mládežou pri riešení výziev, v ktorých mohli záujemcovia podať žiadosť o finančnú podporu v hodnote 250 eur: „Tento rok sme do výziev interného grantu zaradili aj podporu aktivít spoločenstiev ZKSM zameraných na riešenie aktuálnych výziev, ktorým čelia mladí v ich okolí ako sú napríklad aktivity zamerané na podporu zdravia a zdravého životného štýlu,” hovorí Martin Janus, výkonný riaditeľ ZKSM.

Každé spoločenstvo mohlo predložiť maximálne jeden projekt za každú oblasť, schválené boli však maximálne tri projekty. Medzi hodnotiace kritéria schválenia projektov patrili originalita a nápaditosť aktivity, spolupráca so samosprávou, resp. inými subjektmi, získavanie a vyhodnocovanie spätnej väzby či prínos pre verejnosť.

Medzi úspešné projekty, ktoré boli zrealizované patrí napríklad informačná kampaň o separácii odpadu na festivale Campfest, či videokampaň s cieľom šírenia kresťanských hodnôt a výsledkov v práci s mládežou na Slovensku, ktoré pripravili mladí z oblastného centra MPKS. Dobrovoľníci pre dobrovoľníkov je tiež názov úspešného projektu mladých z oblastného centra Bárka, ktorého cieľom bolo povzbudiť mladých v spoločenstve k spolupráci pri vedení tvorivých workshopov s deťmi a prispieť k skvalitneniu kultúrno-spoločenského života v obci a zachovaniu ľudových tradícií. Mladí dobrovoľníci z oblastného centra Bánovce nad Bebravou v spolupráci s mestom a s ďalšími organizáciami a iniciatívami v meste zrealizovali projekt Mladí pre mesto a obnovili dve detské ihriská v meste. Mladí zo spoločenstva It´s possible z oblastného centra Nitra v rámci projektu navrhovali v pracovných skupinách riešenia k príprave dokumentu o stratégii práce s mládežou v regióne.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová

( TK KBS, mta; ml ) 20181127014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]