TK KBS

Dnes je utorok 11. 08. 2020   Meniny má Zuzana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Pavlovciach nad Uhom sa stretli slobodní katolíci na 24. púti zrelosti
P:3, 26. 11. 2018 14:28, DOMPavlovce nad Uhom 26. novembra (TK KBS) Počas uplynulého víkendu, od 23. do 25. novembra 2018, sa v Pavlovciach nad Uhom stretlo 370 prevažne slobodných katolíkov na 24. Púti zrelosti, ktorá mala tentoraz špeciálne prímenie Púť slobodných. Prišli načerpať silu a inšpirovať sa čistotou a jednoduchosťou života bl. Anky Kolesárovej, ale aj spoznať nových ľudí. Témou púte bola Správna voľba.

V piatok, počas homílie na úvodnej svätej omši prirovnal Tomáš Tupta naše životy k jazde na kruhovom objazde, ktorý je síce bezpečný, ale často sa bojíme z neho vyjsť a urobiť tak správnu voľbu. V sobotnej prednáške rehoľná sestra Hermana zdôrazňovala, že pred každým dôležitým rozhodnutím by sme sa mali modliť, aby nám Boh zrozumiteľným spôsobom zjavil vôľu. S účastníkmi sa podelila aj o svoje osobné svedectvo a modlitbu, ktorú sa modlí vždy v čase svojho rozhodovania.

Popoludní putovali do Vysokej nad Uhom, do kostola, kde je uložený relikviár bl. Anky Kolesárovej. Práve tam bola pokrstená a v deň smrti prijala sviatosť zmierenia a sväté primanie. Zastaviť sa mohli aj pri jej hrobe na miestnom cintoríne a v Domčeku - Pastoračnom centre Anny Kolesárovej. Večernú svätú omšu celebroval košický arcibiskup Bernard Bober.

Na záver venoval malý, 16 cm relikviár bl. Anky Pastoračnému centru (16 cm symbolizuje 16 rokov, ktorých sa bl. Anka dožila). Relikviár bude mať putovný charakter, aby si ju mohli uctiť aj na iných miestach.

Vo večerných hodinách vystúpilo tanečné divadlo ATak s predstavením D4V1D. Pútnici ocenili nielen umelecké spracovanie žalmov starozákonného kráľa Dávida, ale aj osobné svedectvá samotných protagonistov. Tradičná večerná tancovačka trvala do skorých ranných hodín.

Počas homílie v nedeľnej svätej omši na sviatok Krista Kráľa Pavol Hudák zdôraznil, aby slobodní darovali Bohu to najlepšie zo seba, svoje túžby, ale aj problémy a kríže. Aby počúvali Boží hlas a mali odvahu kráčať cestou, ktorú im Boh ukáže.

Pútnici mohli počas celého víkendu zotrvať v tichu v adoračnej miestnosti, pristupovať k sviatosti zmierenia či službe ucha. Každý z nich si domov odniesol hlboké duchovné zážitky, nové kontakty a bielu ružu, ktorá má symbolizovať život v čistote, ako ho prežívala aj bl. Anka Kolesárová.

TK KBS informovala Veronika Andrejková( TK KBS, ver; ml ) 20181126027   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020