[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 11. 08. 2022   Meniny má Zuzana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na prvú liturgickú spomienku na bl. Annu Kolesárovú vyšiel deviatnik
P:3, 21. 11. 2018 11:15, DOM

Košice 21. novembra (TK KBS) "Deväť dní s Ankou" - je názov nového deviatnika, ktorý vyšiel v knižnej podobe pri príležitosti prvého slávenia liturgickej spomienky na blahoslavenú Annu Kolesárovú. Deviatnik má podtitul "Na ceste k vnútornej kráse", napísal salezián Jozef Luscoň, SDB. V Košiciach, kde slávili v utorok prvú liturgickú spomienku na bl. Annu Kolesárovú, ho počas svätej omše predstavil rektor Pastoračného domu Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom Pavol Hudák.

"Deviatnik je pobožnosť, ktorá sa volá aj novéna. Je to z talianskeho slova „nove“, čo znamená deväť. Pán Ježiš bol tiež toho názoru, že sa ju treba modliť - prikázal svojim apoštolom, aby deväť dní očakávali príchod Ducha Svätého. Nie so založenými rukami, ale s modlitbou. Novénou vlastne deväť dní klopeme na nebeskú bránu, aby nás tam „počuli“ a vyslyšali naše prosby. A Pán nás istotne vždy počuje a odpovie takto: „Áno, dám ti to.“ Alebo: „Vydrž, ešte nie!“ Ba dokonca: „Dám ti niečo lepšie," píše v úvode deviatnika Jozef Luscoň. Pripomína, že deviatnik k blahoslavenej Anke Kolesárovej môže byť prežívaný trochu mimoriadne. "Pozýva zaľúbiť sa do svätice a stráviť s ňou deväť dní. Koho by nepotešilo stráviť čas v blízkosti švitoriacej dievčiny, ktorá žiari životom, radosťou, jemnosťou a dobrotou? Má v oku iskru a jej svätému šarmu sa nedá ujsť... Vonia nebom a uchvacuje nevídanou čistotou," píše salezián Luscoň. Deviatnik bol odvysielaný pred slávnosťou blahorečenia na obrazovkách Televízie LUX.

V deviatniku je možné nájsť životopisný profil i modlitbu k blahoslavenej Anne Kolesárovej, ako aj informáciu o relikviári Anny, ktorý je uložený v jej rodisku vo Vysokej nad Uhom. Každá časť deviatnika obsahuje krátky úvod, príbeh, modlitbu a predsavzatie. V závere je zároveň možné nájsť modlitbu za "múdre, čisté a živé srdce". "Chcem poďakovať don Jozefovi Luscoňovi SDB autorovi tohto krásneho deviatnika o vnútornej kráse, ktorý napísal pri príležitosti Slávnosti blahorečenia Anky Kolesárovej. Radosť a pokoj plynie z jeho slov. Prajem všetkým, ktorí sa ho budú modliť, aby zažili Boží dotyk a Ankinu prítomnosť. Na príhovor mladej dievčiny sa nechajme Bohom obdarovať. On je štedrý a rád dáva tým, ktorí prosia," uvádza v závere Pavol Hudák, rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej, ktoré deviatnik vydalo. Záujemcovia ho môžu získať na pútnickom mieste vo Vysokej nad Uhom alebo objednaním cez e-mail domcek@domcek.org.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. V mene pápeža Františka celebroval svätú omšu spojenú s blahorečením legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých.

Podrobnosti o živote Anny i o procese jej blahorečenia sú na stránke annakolesarova.sk.

TK KBS informovala Mária Aľušíková

( TK KBS, ma; ml ) 20181121024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kanade

Stretnutie mládeže T22

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus