TK KBS

Dnes je utorok 11. 08. 2020   Meniny má Zuzana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posilou duchovnej poradne Rádia LUMEN na Facebooku je Pavol Hudák
P:3, 20. 11. 2018 09:27, DOMBanská Bystrica 19. novembra (TK KBS) Novou posilou duchovnej poradne Rádia LUMEN je kňaz Pavol Hudák, ktorý s radosťou prijal výzvu spojenú s nezvyčajnou formou pomoci cez nové médiá.

Projekt online pomoci Duchovná poradňa Rádia LUMEN na Facebooku odštartoval vo februári 2017. Ako prvý, začal veriacim pomáhať Ján Sabol. V súčasnosti sa k nemu pridal Pavol, ktorý je rektorom Domčeka blahoslavenej Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a zohrával veľkú úlohu v procese jej blahorečenia. V rámci svojej pastorácie pracuje najmä s mladými ľuďmi, stretáva sa s nimi a organizuje púte, počas ktorých prednáša o význame čistej lásky. Práve preto sú vzťahy ústrednou témou utorkovej poradne na Facebooku v čase od 13:00 do 14:00 h. Ide o diskrétnu pomoc, takže každý kto je v tom čase na Facebooku môže Pavlovi napísať súkromnú správu a zdieľať svoj životný príbeh, starosti i radosti. "Mladí ľudia sú stále online. Keď ich chceme osloviť, musíme byť tam, kde sú oni,“ zdôrazňuje potrebu online duchovnej poradne výkonná riaditeľka Zuzana Szakácsová. “Otca Pavla Hudáka sme oslovili práve preto, že je medzi mladými žiadaný, vážia si ho a mnohým už neraz pomohol svojimi radami, “ dodáva Z. Szakacsová.

Premiéra o. Pavla Hudáka v Duchovnej poradni Rádia LUMEN na Facebooku začiatkom novembra potvrdila skutočnosť, že ľudia majú veľa problémov, starostí a potrebujú poradiť a povzbudiť. A to bez ohľadu na vek. “Bola to pre mňa dvojnásobná premiéra. Nielen v poradni, ale aj na Facebooku. Bol som tam prvýkrát a bol to zážitok. Ľudia sa ozvali, bolo ich viacero, mali otázky k veci, takže bolo to veľmi dobré a myslím si, že boli spokojní aj s odpoveďami. Opäť som si uvedomil, že ľudia potrebujú povzbudenie, nasmerovanie, aby sa zamysleli, čo ďalej v živote. Som rád, že som mohol byť s nimi v kontakte a teším sa na ďalšie otázky a zdieľania ich životných príbehov, “ priznáva Pavol Hudák. Prvé stretnutie s užívateľmi bolo pre nováčika na Facebooku Pavla príležitosťou naučiť sa nové veci. "Otec Pavol Hudák nie je na Facebooku a tak jeho prihlásenie na profil duchovnej poradne Rádia LUMEN vyžadovalo z našej strany niektoré riešenia na to, aby sme mu to umožnili bez nutnosti založiť si vlastný profil," približuje prvú skúsenosť otca Pavla s Facebookom redaktor Rádia LUMEN Ivo Novák.

Ústredná téma utorkovej poradne znie Pred svadbou NIE. Na Pavla Hudáka sa môžu záujemcovia obracať s otázkami, ktoré súvisia s čistou láskou, životom snúbencov a rozpoznávaním toho pravého, alebo tej pravej partnerky. "Vy určite najlepšie viete, čo práve prežívate. Keby ste predsa len hľadali inšpiráciu, prezradíme vám, že užívatelia sa pýtajú napríklad aj na to, či majú dobrého partnera, či sa pustiť do vzťahu s neveriacim človekom, ako sa vyrovnať s rozchodmi, ktoré bolia, riešia problémové vzťahy s rodičmi, ktoré ich niekedy blokujú v ich vzťahoch a tiež zranenia z minulosti. Cieľom tvorcov Duchovnej poradne Rádia LUMEN na Facebooku je rozšírenie na päť pracovných dní s piatimi kňazmi, ktorí budú nasmerovávať a radiť veriacim v otázkach viery a duchovného života kresťana. Nezabudnite, každý utorok od 13:00 - 14:00 sa na vás teší o. Pavol Hudák v Duchovnej poradni Rádia LUMEN na Facebooku," avizuje PR manažérka Rádia LUMEN Andrea Poláčková.( TK KBS, RL, apo; ml ) 20181120015   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020