TK KBS

Dnes je štvrtok 24. 09. 2020   Meniny má Ľuboš, Ľubor       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
COVID-19

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Desiate Godzone tour prilákalo do hál a na štadióny najviac ľudí v histórii
P:3, 19. 11. 2018 18:32, DOMBratislava 19. novembra (TK KBS) Projekt Godzone zorganizoval počas Týždňa Cirkvi pre mládež už svoje desiate turné v znamení témy „Chceme viac?“. Na túto otázku odpovedalo svojou prítomnosťou v Poprade, Košiciach, Žiline, Banskej Bystrici a v Bratislave spolu 22 511 ľudí, čo je najviac v histórii Godzone tour.

„Sme nesmierne radi, že mladí ľudia majú hlad po Bohu a chcú viac ako to, čo im ponúka dnešný svet. Aj tohtoročným Godzone tour sme sa rozhodli prijať výzvu sv. Jána Pavla II., ktorý pozýva k novej evanjelizácii. Tisíckam ľudí sme tak priniesli evanjelium novým a moderným spôsobom plným radosti,“ hovorí riaditeľ Projektu Godzone, Július Slovák.

Podľa organizátorov tohtoročný program „išiel na hlbinu“. Na pódiu zazneli silné svedectvá ľudí, ktorým Boh zmenil a zachránil život. Nechýbali ani piesne od známych kresťanských kapiel ako ESPÉ, PiarMusic či Lámačské chvály, ktoré boli prejavom vďaky, chvály a úcty Bohu. Súčasťou programu boli tiež tanečné vystúpenia či divadelné scény.

„Jedným večerom sa naše turné nekončí. Preto sa mladým ľuďom počas programu predstavili aj miestni biskupi či kresťanskí lídri, ktorí ich pozvali žiť vieru praktickým spôsobom aj po návrate z turné v spoločenstvách či vo farnostiach,“ približuje Slovák. Organizátori preto účastníkom po programe rozdávali aj magazíny, v ktorých môžu nájsť zoznam miestnych spoločenstiev.

Dobrovoľníci z Projektu Godzone pripravili počas uplynulého týždňa aj sériu sprievodných aktivít. Desiatky vriec vyzbieraného odpadu, aktívna a konkrétna pomoc ľuďom bez domova či seniorom, množstvo terénnej práce spojenej s upratovaním rozličných exteriérov či vytriedenie stoviek kíl darovaného oblečenia v charite. To je len časť práce, do ktorej sa zapojilo viac než tristo dobrovoľníkov.

Okrem prípravy a realizácie večerných programov v halách a na zimných štadiónoch a činnosti zameranej na skrášľovanie či revitalizáciu miest pripravili mladí aj výchovné koncerty na 54 stredných a základných školách. Zasiahli tak niekoľko tisíc študentov a učiteľov.

V každom meste tiež prebiehala pouličná evanjelizácia, na ktorej mladí ľudia spolu s kňazmi a kresťanskými kapelami ohlasovali evanjelium. Rozdali spolu viac než 250 litrov teplého čaju a kávy. „Aj takýmto spôsobom chceme byť v bezprostrednom kontakte s ľuďmi, zastaviť sa pri nich, počúvať ich životné príbehy a priniesť im nádej pre ich život,“ povedal Dávid Slavkovský z Projektu Godzone.

Organizátorom Godzone tour záleží na tom, aby evanjelium a hodnoty Božieho kráľovstva žili mladí ľudia v každodennom živote. Aj preto rozdali účastníkom podujatia počas večerného programu tisícky konkrétnych úloh. Niektoré sa týkali praktickej pomoci v domácnosti, iné návštevy chorých alebo pravidelného čítania Svätého písma.

Služba Projektu Godzone bude pokračovať evanjelizačnými výjazdami do škôl či farností, dvojročnou animátorkou školou, ale aj pravidelnými modlitebnými stretnutiami. Organizátori tiež odhalili termín Godzone konferencie, ktorá sa uskutoční 3. – 4. mája 2019. Je tak pozvaním pre všetkých, ktorí sa zúčastnili na tohtoročnom turné a majú chuť duchovne rásť.

Viac informácií je dostupných TU

Projekt Godzone je evanjelizačný projekt zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho predsedom Jánom Bucom, kňazom Katolíckej cirkvi pracujúcim s mládežou, ďalej tajomníkom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska Ondrejom Chrvalom a provinciálom rehole piaristov Jurajom Ďurnekom SchP. 


TK KBS informoval Jaroslav Dodok( TK KBS, jdo; ml ) 20181119042   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020