[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Arcidiecéznom centre mládeže Vinici pripravili deň otvorených dverí
P:3, 14. 11. 2018 09:29, DOM

Bratislava 14. novembra (TK KBS) V Arcidiecéznom centre mládeže (ACM) Vinici pripravili deň otvorených dverí. Zorganizovali ho v nedeľu počas tradičného týždňa cirkvi pre mládež (11. - 18. novembra 2018).

"Návštevníkov, ktorí prichádzali do ACM, čakalo asi 10 mladých dobrovoľníkov, ktorí ich osobne prijali a v malých skupinkách sprevádzali po budove centra mládeže a v celom areáli. Počas prehliadky sa mohli návštevníci dozvedieť, ako vyzerá každodenný život centra mládeže, aké podujatia sa tam konajú, kto využíva tieto priestory. V prednáškovej miestnosti sa premietali videá a zábery, ktoré predstavili priebeh rekonštrukcie, ako aj podujatia a projekty, ktorým obnovené priestory majú slúžiť. Počas nedeľného popoludnia navštívilo centrum desiatky ľudí, starších, aj mladších, jednotlivci aj rodiny. Celé podujatie bolo ukončené adoráciou v kaplnke sv. Jána Pavla II.," informoval TK KBS Jozef Pajerský, zodpovedný za pastoráciu mládeže arcidiecézy.

Počas týždňa sú mladí z Bratislavy a okolia pozvaní predovšetkým na evanjelizačný večer v rámci Godzone tour, ktorý bude v piatok 16. novembra 2018 o 18:00 h v Incheba Expo aréne v Bratislave. V zmysle hesla tohto večera "Chceme viac?" sa mladým následne ponúka príležitosť zatiahnuť na hlbinu v tichu a modlitbe počas tzv. Quarantore - 40 hodinovej adorácie v kaplnke sv. Jána Pavla II. v ACM Vinica. Na svoju hodinku pred Pánom sa môžu záujemcovia prihlásiť cez stránku mladezba.sk. V sobotu 17.11. sa v telocvični Spojenej školy sv. Františka uskutoční aj diecézne kolo MartinCupu - futsalového turnaja miništrantov v kategórii mladších.

Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy existuje od roku 2009. Organizuje animátorskú školu pre mladých. Stretáva sa v diecéznom centre pre mladých na Alstrovej 171 v Bratislave - Rači. Pripravuje diecézne stretnutie mládeže Cliptime. Vytvára centrum prijatia pre ľudí, ktorý potrebujú stráviť čas s Bohom. Zabezpečuje sieťovanie mladých v Bratislavskej arcidiecéze prostredníctvom projektu Lifenet. Komisia pre mládež je tvorená kňazmi, ktorí sú zároveň jej zástupcami v jednotlivých dekanátoch, ďalej laikmi, ktorí pomáhajú kňazom pri podávaní informácií a ďalšej organizácii.( TK KBS, jpa; ml ) 20181114013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním