TK KBS

Dnes je utorok 11. 08. 2020   Meniny má Zuzana       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  august  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Top témy
Všetky
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne už spustili prípravy na nedeľný Svetový deň chudobných
P:3, 13. 11. 2018 13:32, ZAHVatikán 13. novembra (RV) V najbližšiu nedeľu 18. novembra 2018 bude Cirkev už po druhýkrát sláviť Svetový deň chudobných. Tento deň zriadil pápež František na záver jubilejného Roka milosrdenstva, keď stanovil, že pripadne vždy na 33. nedeľu v cezročnom liturgickom období.

Svätý Otec pri tejto príležitosti vydal osobitné posolstvo na tému: „Úbožiak zavolal a Pán ho vyslyšal“. Aj tento rok Pápežská rada na podporu novej evanjelizácie, ktorá je poverená organizáciou tohto sviatku, pripravila pre chudobných bohatý program.

Vrcholnou udalosťou bude nedeľná svätá omša pre takmer šesťtisíc chudobných a dobrovoľníkov, ktorej bude predsedať pápež František vo Vatikánskej bazilike o 10. hodine. Po nej bude nasledovať obed so Svätým Otcom – za stôl v Aule Pavla VI. si zasadne spolu s troma tisíckami ľudí v núdzi. Obed pre chudobných bude súčasne prebiehať aj v ďalších farnostiach, cirkevných organizáciách, školách a združeniach prítomných v Ríme.

Tak ako v predošlom roku, aj túto nedeľu majú chudobní ľudia vo Večnom meste využiť možnosť bezplatnej zdravotnej pomoci v takzvanej Solidárnej zdravotníckej bunke, ktorú tentokrát postavili priamo na Námestí sv. Petra, na jeho ľavej strane.

Bunka so špecialistami v rozličných oblastiach medicíny je otvorená už od pondelka 12. novembra a chudobní ju môžu využiť až do nedele 18. novembra v čase od 10. do 22. hodiny. Jej súčasťou je aj laboratórium pre analýzy, ktorého pracovná doba je od 8. do 13. hodiny. Minulý rok využilo služby zdravotnej pomoci viac než 600 osôb – niektoré prišli v ťažkom zdravotnom stave.

V predvečer Svetového dňa chudobných – v sobotu 17. novembra – sa uskutoční modlitbová vigília o 20. hodine v Bazilike sv. Vavrinca. Na sviatok sa ňou pripravia osobitne dobrovoľníci poskytujúci pomoc chudobným v rozličných združeniach.

Laická katolícka Komunita Sant´Egidio na Slovensku, ktorá navštevuje a pomáha chudobným, chorým a starým ľuďom pripravuje niečo špeciálne na Svetový deň chudobných. Vo františkánskom kostole v Bratislave bude o 12:00 h svätá omša spolu s chudobnými ľuďmi bez domova, po ktorej bude nasledovať krátky koncert a sladké pohostenie.

Podobne budú slúžené sväté omše s chudobnými v Topoľčanoch vo farskom Kostole Nanebovzatia Panny Márie, v Nitre v kostole na Kalvárii a v Banskej Bystrici v Kostole svätej Alžbety s následným občerstvením.( TK KBS, RV zk; ml ) 20181113023   |   Upozorniť na chybu v správe |[naspäť](c) TK KBS 2003 - 2020