TK KBS

Dnes je piatok 24. 05. 2019   Meniny má Ela       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Top témy
Všetky
Pápež v Bulharsku a Severnom Macedónsku

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Notitiae GS KBS

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (46)
P:3, 12. 11. 2018 07:30, DOMBratislava 12. novembra (TK KBS) Prinášame výber z programových tipov vo vysielaní katolíckej televízie LUX (46).

------------------------------------------------

Pondelok 12. novembra 2018:
- 7:40 h Týždeň s ... (Farnosť Stropkov)
Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.
- 13:30 h Večerná univerzita / Konferencia o rodine
Záznamy prednášok z konferencií a pastoračných centier. Zaujímavé a aktuálne teologické témy. Kde nemôžete byť osobne, tam sa vyberieme za vás.
- 17:00 h Trnavská novéna
Priamy prenos detskej svätej omše z Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Téma: Ako viesť deti k viere a láske v rodine, kazateľ: vdp.Marián Bér, TV Lux
- 22:00 h Irak – zem svätých a mučeníkov
Dokument prináša zaujímavý pohľad na kresťanstvo v Iraku, zdanlivo čisto moslimskej krajine. Predstavitelia Chaldejskej katolíckej cirkvi rozprávajú o ťažkej situácii a rizikách, ktorým sú miestni kresťania každodenne vystavovaní.

Utorok 13. novembra 2018:
- 18:00 h Trnavská novéna
Priamy prenos svätej omše z Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Téma: Hľadanie životného partnera a príprava snúbencov na manželstvo, kazateľ: vdp. ThLic. Ján Štefanec SVD "
- 20:25 h vKontexte (Martin Kramara: Sloboda Asie Bibiovej)
Začiatkom novembra svet obleteli správy o oslobodení Asie Bibiovej. Radosť však netrvala dlho. O pár dní je všetko inak. Čo je nové v celom prípade a čo z toho vyplýva pre kresťanský svet?
- 21:15 h Spojení oceánom / Dagmar Majerník, Bayville, New Jersey
Aké to je, keď láska vášho života odíde za oceán a vy stojíte pred výzvou rozvíjať vzťah na dialku? To je len jedna z mnohých neľahkých výziev, ktoré hostka relácie Spojení oceánom, Dagmar Majerníková spolu s už terajším manželom prekonala. Ďalšou bolo začínať v Amerike od nuly a vypracovať sa tak, aby sa z ovocia ich práce a snáh mohla teraz tešiť celá jej rodina. Tentokrát sa nebudeme prechádzať, ale plaviť.

Streda 14. novembra 2018:
- 17:00 h Doma je doma (Posvätné a iné oleje)
Počas kresťanských obradov sa často využívajú rôzne obradné oleje. Z čoho sa skladajú, aký je ich význam a pri ktorých obradoch sa využívajú? Tomu všetkému sa budeme v dnešnej relácii venovať s biblistom vdp. Františkom Trstenským. No bude toho omnoho viac. Privítame aj farmaceuta Miroslava Šveca, ktorý nám pomôže zorientovať sa v svete zaujímavostí bežných olejov, s ktorými sa môžeme stretnúť. Moderuje Janka Lakomčíková.
- 18:00 h Trnavská novéna
Priamy prenos svätej omše z Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Téma: Problémy mladých vo viere a v čistote,kazateľ: vdp. Mgr. Pavol Hudák, Vysoká nad Uhom

Štvrtok 15. novembra 2018:
- 16:30 h Runiverz
Vysokoškolský život má svoje špecifiká. Tie, ktoré sa týkajú Katolíckej univerzity v Ružomberku, si priblížime v relácii Runiverz.
- 17:00 h Doma je doma (Gorazdov literárny Prešov)
Onedlho sa bude konať slávnostné vyhlásenie výsledkov XXIII. ročníka súťaže v tvorbe duchovnej poézie, prózy a drámy, Gorazdov literárny Prešov. Nebude chýbať ani kreatívny workshop s nádejnými poetmi. Umelecký úlet je ozvláštnením života, ale o tom, aké dôležité je stáť nohami pevne na zemi vie určite svoje o. Peter Gombita, ktorý nám porozpráva o svojom behu do Bruselu. Moderuje Viktória Maťašová.
- 21:50 h Anna Kolesárová - mučeníčka čistoty
Krátky dokument o živote Anny Kolesárovej.

Piatok 16. novembra 2018:
- 16:35 h Eucharistické zázraky
V ďalšom pokračovaní cesty po eucharistických zázrakoch si predstavíme tie, ktoré sa stali v talianskych mestách Volterra a Salzano.
- 18:00 h Trnavská novéna
Priamy prenos svätej omše z Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Téma: Digitálny svet, ktorý poznačuje mladého človeka najmä v oblasti komunikácie, kazateľ: vdp. ThLic. Augustín Slaninka, CM, Dobruška, ČR
- 20:30 h Charles de Foucauld - Brat všetkých
Čo môže priviesť mladého francúzskeho dôstojníka z bohatej rodiny k myšlienke vymeniť svetské radosti za život v chudobe a sebazaprení? Odpoveď môžeme nájsť vo sviatosti pokánia a v modlitbe. Život Charlesa de Foucaulda stvárňuje cestu človeka plného životnej sily za duchovným bohatstvom. Tak ako zrno, ktoré musí odumrieť, aby vyklíčilo, aj Charles de Foucauld ponúka svoj život ako symbol lásky a porozumenia všetkým ľuďom, ktorí hľadajú cestu k Bohu.

Sobota 17. novembra 2018:
- 17:00 h LUXáreň
Priestor pre vaše otázky a naše odpovede.
- 18:00 h Trnavská novéna
Priamy prenos svätej omše z Baziliky sv. Mikuláša v Trnave. Téma: Ticho, Biblia a modlitba – ako prostriedky na spoznanie povolania, kazateľ: vdp. Mons. ThDr. Jozef Jančovič PhD., RKCMBF UK, Bratislava
- 20:30 h Genezis / Biblia
Filmové rozprávanie biblického diania od stvorenia až po potopu. Ojedinelý medzinárodný projekt. Zúčastnili sa ho významní svetoví režiséri a hviezdne bolo i herecké obsadenie. Hudbu zložil známy hudobný skladateľ Ennio Morricone.

------------------------------------------------

TK KBS informovala Milan Jánoš( TK KBS, TV LUX, mja; ml ) 20181112012   |   Upozorniť na chybu v správe | Prečítaná 286 x

[naspäť]

TV Lux [audio] | Rádio Lumen | FF Rádio | Rádio Mária | Rádio Vatikán | SSV | Katolícke noviny | Výveska | Do kostola

Mobilná verzia webu


(c) TK KBS 2003 - 2019