[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rádio Mária Slovensko začalo internetové vysielanie z bratislavského štúdia
P:3, 06. 11. 2018 19:31, DOM

Bratislava 6. novembra (TK KBS) Na Slovensku spustilo svoje vysielanie internetové Rádio Mária Slovensko. K dispozícii je od štvrtého októbra na stránke www.radiomaria.sk a cez mobilné aplikácie.

Rádio Mária Slovensko je súčasťou Svetovej rodiny Rádio Mária, ktorá má rozhlasové stanice vo viac ako 70-tich krajinách sveta. Svetová rodina Rádia Mária je sprostredkovateľom miestnej cirkevnej autority pre akékoľvek otázky vzájomného záujmu a udržiava pravidelné informačné vzťahy s Dikastériom pre komunikáciu vo Vatikáne. Je obzvlášť odhodlaná dodržiavať učenia a pastoračné smernice pápeža.

Programovým riaditeľom Rádia Mária Slovensko je kňaz Martin Jarábek. Je zodpovedný za všetko, čo sa týka programov, podporuje duchovný život a zaručuje spoločenstvo s katolíckou Cirkvou.

Programová štruktúra Rádia Mária je inšpirovaná duchovnými a morálnymi hodnotami evanjelia a učením Katolíckej cirkvi. Základnými zložkami programovej štruktúry Rádia Mária sú modlitba, evanjelizácia, kresťansky inšpirovaný osobný rozvoj a správy zo života viery. Hudba musí tiež pozdvihnúť dušu a otvoriť srdce.

Modlitba je najdôležitejšou súčasťou programovej štruktúry Rádia Mária a zahŕňa: denné modlitby kresťana, denné vysielanie svätých omší z farností a komunít, liturgiu hodín, svätý ruženec, Anjel Pána, ako aj jednotlivé modlitby a pobožnosti.

Táto evanjelizácia čerpá zo spoločného bohatstva viery a kultúry Katolíckej cirkvi a zahŕňa: zvestovanie základných právd viery, systematické vysvetľovanie Katechizmu Katolíckej Cirkvi, kurzy dogmatickej teológie, morálnu teológiu, Sväté písmo, duchovný život, dejiny Cirkvi, mariológiu, hagiografiu, sociálnu náuku o Cirkvi, pastoračné otázky, ekumenizmus, nekresťanské náboženstvá atď.

Osobný rozvoj človeka sa zameriava na rodinu, vzdelávanie, bioetiku, zdravie, prácu, rešpektovanie stvorenia atď. Informácie prinášajú svetové udalosti z pohľadu viery a ponúkajú poslucháčovi presné informácie o všeobecnej a miestnej Cirkvi. V každom okamihu programu Rádio Mária komunikuje svetlo, pokoj a bratstvo.

Dobrovoľníctvo je základný prvok charizmy Rádia Mária, s vďakou prijímame dobrovoľnícku službu pri tvorbe programu a propagácii našej misie.

Kontakt pre médiá: Dana Beňová (Tel: +421 917 186 155 / coordinator.slo@radiomaria.org / www.radiomaria.sk).

NAZIVO

( TK KBS, dbe; ml ) 20181106033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním